Media i internet

Cztery miliony kupujących na minutę

Bloomberg
Amerykanie urządzili sobie istne polowanie na promocje w sieci. Ruch w internetowych sklepach wzrósł wczoraj za oceanem o blisko 40 proc. w skali roku
Jeśli komuś nie powiodły się weekendowe zakupy świąteczne, które w Stanach Zjednoczonych zainicjował tzw. [link=http://www.rp.pl/artykul/399208.html]Czarny Piątek (Black Friday)[/link] nie przysporzyło mu to wielu trosk, ponieważ wczoraj rozpoczął się sezon zakupów w Internecie.
Krajowa Federacja Handlu Detalicznego, największa organizacja tej branży w USA ukuła termin "Cyber Monday", czyli Cybernetyczny Poniedziałek, kiedy to rozpoczyna się gorączka zakupów online. W tym dniu elektroniczni sprzedawcy za wszelką cenę i przy pomocy licznych promocji próbują zwabić na swoje strony użytkowników sieci. Liczy się każdy dodatkowy dolar, ponieważ w czasie przedświątecznym firmy są w stanie zarobić tyle ile w przeciągu zwykłych sześciu miesięcy.
Szał zakupów rozpoczął się wczoraj za oceanem już wcześnie rano. Do godziny 2:20 popołudniu czasu nowojorskiego na ponad 270 stronach sprzedających produkty lub usługi w sieci odnotowano ok. 4,3 mln odwiedzin na minutę w Ameryce Północnej. Firma badające ten ruch, Akamai, podała, że jeden z jej indeksów wykazał, że ruch na stronach sklepów internetowych był o blisko 40 proc. wyższy niż przed rokiem. - Spodziewamy, że duże natężenie ruchu na tych stronach p[otrwa aż do ostanich dni, kiedy dostawa towaru będzie możliwa jeszcze przed Świętami – mówi Pedro Santos, główny strateg działu e-commerce w Akamai. [srodtytul] Amerykanie lubią najbardziej...[/srodtytul] Rzecznik firmy Amazon.com twierdzi, że najlepiej sprzedającym się produktem w tym roku w poniedziałek był czytnik e-booków – Kindle. Drugim bardzo popularnym produktem był iPod Touch 8GB. Sieć Walmart.com zaoferowała aż 150 produktów w ofertach specjalnych. Były wśród nich płaskie ekrany LCD, konsole do gier, laptopy, i odtwarzacze MP3. W sumie ok. 96,5 mln Amerykanów miało zamiar zrobić w poniedziałek zakupy w sieci (dokładne dane nie zostały jeszcze opublikowane) wobec 85 mln, którzy obkupili się w internetowych sklepach w Cybernetyczny Poniedziałek 2008 r.
Źródło: money.cnn.com

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL