fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sylwetki

Operator sieci Orange ma nowego prezesa

Grażyna Piotrowska-Oliwa odchodzi z PTK Centertel
Fotorzepa, Kuba Kamiński kkam Kuba Kamiński Kuba Kamiński
Grażyna Piotrowska-Oliwa nie kieruje już PTK Centertel. Nowym szefem został Mariusz Gaca, członek zarządu TP, odpowiedzialny za rynek biznesowy
- Rezygnację złożyłam w poniedziałek. Otrzymałam intratną propozycję od France Telecom (strategiczny akcjonariusz TP - red.). Na jej rozważenie mam czas do końca października. Do tego czasu będą pracować dla grupy TP - powiedziała Piotrowska-Oliwa nie podając szczegółów odnośnie oferty francuskiej.
Tłumaczyła, że jej ruch to naturalny efekt zmian zachodzących w grupie TP. Spółki coraz bardziej się zbliżają.
Przychody Centertela spadły w I półroczu do 3,95 mld zł, o 6,6 proc. rocznie. Był to najsilniejszy spadek na rynku: wpływy ze sprzedaży PTC skurczyły się w tym samym czasie o 0,5 proc., a Polkomtela o 1,5 proc.
Gaca zrezygnował wczoraj z zarządu giełdowej firmy i objął w TP stanowisko dyrektora wykonawczego ds. sprzedaży i obsługi klientów. Od wczoraj podlega wiceprezesowi TP ds. marketingu i strategii - Vincentowi Lobry'emu. To nowe stanowisko w zarządzie TP. Francuski menedżer pracował w FT od 1979: w Indonezji, w USA, w Hiszpanii i we Włoszech. Ostatnio pełnił funkcję dyrektora marketingu rynku masowego (usługi stacjonarne i telefonia komórkowa) w FT France.
Piotr Muszyński został wiceprezesem ds. operacyjnych grupy. W zarządzie TP nie ma już za to Richarda Shearera, uważanego za człowieka Macieja Wituckiego, prezesa spółki.
W tym roku za kierownictwa Piotrowskiej-Oliwy, PTK Centertel wypłacił pierwszą dywidendę w swojej historii. Nieoficjalnie mówi się, że porozumienie TP z regulatorem może przyspieszyć formalno-prawne połączenie z Centertelem.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA