fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Dni muzycznej równości

Reggae ma w Polsce silnie ugruntowaną tradycję sięgającą wczesnych lat 80. Wtedy ideologia rastafariańska, która przedostała się na Zachód razem z emigrantami z Jamajki i rozkwitała muzycznie dzięki wielkiej popularności Boba Marleya, miała szansę zaszczepić się na podatnym gruncie wątków polskiego mesjanizmu.
Wtedy powstały Izrael, Daab, Gedeon Jerubbaal czy R.A.P. i odbywały się liczne festiwale, w tym legendarne Marleyki. Do tych tradycji nawiązuje Bob Marley Tribute Festival.
Trzydniową imprezę otworzy wieczór didżejski. Między innymi Funk Joint Unlimited i Soul Operators zaprezentują własne interpretacje najważniejszych utworów legendy reggae. W sobotę blok koncertowy rozpocznie Brand New Bang, a zakończą Kolorofon i Łąki Łan – zespół rozbrykany na funkowej łące.
Na niedzielny wieczór przewidziany jest występ open air z DJ Krzakiem i Senk Że, którzy najlepiej wiedzą, jak porwać ludzi do raga i dancehalla pomysłową selekcją nagrań. W sobotę i niedzielę od godz. 16 będzie trwać piknik z leżakowaniem, pokazami filmów i zabawami dla dzieci, którym towarzyszyć będzie kuchnia wegetariańska i targowisko.
[i]Bob Fest – Bob Marley Tribute Festival, Radio Luxembourg, Warszawa, ul. Górczewska 67, tel. 0889 369 942, bilety: 5 – 10 zł, piątek (22.05) – niedziela (24.05), godz. 20[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA