fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sztuka

Hayden po raz pierwszy!

Hayden
Materiały Promocyjne
Dom Aukcyjny Polswiss Art zaprasza na aukcję dzieł sztuki, która odbędzie się 24 maja 2009 roku, o godzinie 19.00 w Hotelu Sheraton w Warszawie
Pod młotek trafi 78 obiektów autorstwa wybitnych twórców XIX i XX wieku a także artystów współczesnych, a wśród nich niekwestionowany kolekcjonerski rarytas obraz Henryka Haydena „Akt” z 1925-30 r.
Perełką jest również praca Leona Wyczółkowskiego „Kopanie buraków” namalowany w 1911 roku i reprodukowany w książce Stefanii Krzysztofowicz-Kozakowskiej, Malarze Młodej Polski. Obraz powstał w czasie ostatniego pobytu artysty na Ukrainie i ze względu na walory artystyczne śmiało można go zaliczyć do dzieł klasy muzealnej.
Na aukcji dostępne będą także dwa portrety sferyczne Bolesława Biegasa, obrazy Jacka Malczewskiego, Wlastimila Hofmana, Piotra Michałowskiego, Aleksandra Orłowskiego, Zygmunta Menkesa, Eugeniusza Zaka, Wacława Borowskiego, Stanisława Fijałkowskiego, Wojciecha Fangora, Jarosława Modzelewskiego, Leon Tarasewicza i Janusza Oskara Knorowskiego. Obok prac klasyków pojawią się dzieła artystów kształtujących polską sztukę współczesną.
Obrazy można obejrzeć na wystawie w Galerii Domu Aukcyjnego Polswiss Art przy ulicy Wiejskiej 20 w Warszawie(galeria czynna jest codziennie od 11.00 do 19.00, w sobotę od 11.00 do 15.00) oraz na stronie [link=http://www.polswissart.pl/aukcja.php?aukcja=24.05.2009" target="_blank]www.polswissart.pl[/link]
 
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA