fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Politycy PO zakłopotani planami Wałęsy

Lech Wałęsa podczas gali Wiktorów
Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski
Lech Wałęsa pojawi się w Madrycie na konwencji wyborczej Libertas. Schetyna: "Trudno się z tym zgodzić". Sikorski: "Chodzi o pieniądze".
[b][link=http://www.rp.pl/temat/301887.html" "target=_blank]Więcej o kampanii wyborczej Libertas[/link][/b]
O planach Wałęsy doniósł dzisiejszy "Dziennik". Politycy Libertas z Brukseli dodają, że Wałęsa pojawi się nie tylko w Madrycie, ale także na konwencjach partii w czterech innych europejskich stolicach.
[srodtytul]Wałęsa: Jestem wolnym człowiekiem[/srodtytul]
- W związku z poniewieraniem mnie, w związku z posądzeniem mnie, że się sprzedałem, przedłużam tę akcję, powalczymy - powiedział Lech Wałęsa. Zasugerował, że "zdopingowała" go właśnie fala krytyki po pobycie na rzymskiej konwencji Libertas.
[wyimek][b]Janusz Palikot:[/b] "Jeżeli Lech Wałęsa jest do kupienia za 100 tysięcy, to ja daję 110 tysięcy, żeby nie pojechał". [b]Lech Wałęsa:[/b] "O kurczę, ale ja nie za pieniądze jadę. Jadę z przekonaniem"[/wyimek]
Pytany, czy wyjazdy na konwencje Libertas nie szkodzą Platformie Obywatelskiej, odpowiedział: "Nie. W Polsce będę głosował na Platformę. Popieram Tuska, popieram Platformę, ale krytycznie".
Były prezydent nie chciał zdradzić, ile jeszcze wygłosi wykładów dla Libertas. - Może 100, a może 200... - mówił.
- W każdej chwili mogę nie jechać, jestem wolnym człowiekiem - zastrzegł.
[srodtytul]Sikorski: Prezydent za mało zarabia[/srodtytul]
- Nasza ambasada w Madrycie wystąpiła o zgodę na broń dla ochrony i na salonik VIP i nic ponadto. Jako Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie będziemy wspierać działań komercyjnych czy politycznych pana prezydenta Lecha Wałęsy - mówił w Radiu Zet Radosław Sikorski, szef polskiej dyplomacji.
W ocenie ministra, decyzja Wałęsy to "wynik złej konstrukcji ustawy o uposażeniu byłych prezydentów". - Wydaje mi się, że chodzi po prostu o pieniądze. Lech Wałęsa dostaje sowite wynagrodzenie za te występy. Myślę, że nie do końca przemyślał czym jest wykład gdzieś w Ameryce Łacińskiej, a czym jest występowanie w kampanii politycznej - dodał. - Lech Wałęsa jest postacią światową, potrzebuje utrzymać fundację, ma prośby z całego świata o zajęcie stanowisk itd., i za cztery tysiące złotych plus to, co dostaje poseł się tego nie da zrobić - tłumaczył byłego prezydenta.
Przyznał jednak, że kontakty z Libertas "to jest na pewno jakieś złamanie wizerunku" Lecha Wałęsy.
[srodtytul]Schetyna: Pytajcie Wałęsę[/srodtytul]
- To już jest decyzja Lecha Wałęsy. Proszę go o to pytać - komentował informację wicepremier Grzegorz Schetyna w RMF FM. - To są aktywności Lecha Wałęsy. Trudno się z nimi zgodzić i trudno je przyjąć w sposób pozytywny - dodał. Nie wykluczył, że niektórzy politycy PO będą namawiać byłego prezydenta do rezygnacji z planów. - Co do skuteczności tych namów nie byłbym optymistą. Zawsze Lech Wałęsa chodził własnymi drogami - ocenił.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA