fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Promocyjne wykończenia

W firmie Bouygues wykończenie lokalu w wersji Elegante kosztuje 1400 zł za mkw. (a metr mieszkania dodatkowo 7 – 11 tys. zł)
Wizualizacja
Wykończone mieszkanie może kosztować 6500 zł za mkw. Zdarzają się też promocje za... 13 tys. zł za mkw.
Na Zachodzie standardem jest sprzedawanie już wykończonych mieszkań. U nas ta tendencja dopiero się rozpowszechnia, nawet u deweloperów z zagranicznym rodowodem.
[srodtytul]Po francusku[/srodtytul]
Wyjątkiem jest Bouygues Immobilier, który kilka lat temu wkroczył na polski rynek z taką ofertą, jaką proponował u siebie we Francji, czyli z mieszkaniami już wykończonymi (rezydencja Renoir na Ursynowie). Niechęć polskich klientów do tego typu rozwiązań spowodowała, że szybko w sprzedaży był już tylko standard deweloperski.
Od jakiegoś czasu ponownie można jednak skorzystać z usługi wykończenia wnętrz w trzech programach. Są one zróżnicowane pod względem rodzaju użytych materiałów oraz elementów wyposażenia. Tendance kosztuje 650 zł za mkw., Chic – 900 zł za mkw., a Elegante – 1400 zł za mkw.
– Nasze programy wykończenia wnętrz można zobaczyć w mieszkaniach pokazowych na terenach inwestycji: Villa L’Azur na Bemowie, La Lumiere w Wilanowie oraz w domu pokazowym Le Village w Józefosławiu – mówi Jacek Pajewski z Bouygues Immobilier Polska
[srodtytul]Po irlandzku[/srodtytul]
Trzy opcje wykończenia mieszkań do wyboru: Contemporary, Modern i Classic, oferuje także irlandzki deweloper Menolly Poland.
Styl Classic – to kształty i elementy wzornicze nawiązujące do lat 30. Contemporary – ciepła paleta barw i naturalne materiały, a Modern charakteryzuje się ascetyzmem i prostotą formy. Poza podstawowym wykończeniem wnętrz programy obejmują także wysokiej klasy meble kuchenne, sprzęt AGD, szafy wnękowe oraz szafki łazienkowe.
Cena każdej z opcji jest taka sama i wynosi 13 tys. zł za mkw. Do tej pory w inwestycji Nowe Powiśle była to cena mieszkania niewykończonego, dlatego deweloper nazywa obecną propozycję promocją.
[ramka][b]Krążące promocje, czyli dodatkowe bonusy[/b]
- W niektórych inwestycjach pojawiają się tak zwane krążące promocje. Np. garaż w cenie mieszkania, który w jednym okresie jest w budynku X danej inwestycji, a w innym w cenie lokalu w budynku Y.
- Innym przykładem krążących bonusów jest wybranie puli mieszkań objętych w danym czasie niższą ceną lub specjalnym programem rabatowym.
- Zaoszczędzić można na kupnie garażu, komórki lokatorskiej czy wykończeniu pod klucz – takie bonusy oferuje dziś niemal każdy warszawski deweloper.
- Budimex np., wprowadzając nowe pakiety wykończenia mieszkań, pokrywa połowę kosztów prac. Dodatkowo klient może skorzystać z bezpłatnej porady architekta wnętrz.
- Polnord w ramach upustu może wykończyć mieszkanie na życzenie klienta lub przekazać bezpłatnie garaż.
- RED Real Estate Development obiecuje gratisowe pomieszczenie gospodarcze przy zakupie lokalu o większej powierzchni, sięgającej ponad 80 mkw.
- Klient, który zdecyduje się na kupno lokalu w Budimeksie, może teraz sprzedać deweloperowi swoje stare mieszkanie. Uzyskane pieniądze zostaną zaliczone na poczet wkładu na nowe M. Spółka zapłaci za stare mieszkanie cenę ustaloną przez niezależnego rzeczoznawcę.
[i]kad[/i][/ramka]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA