fbTrack

Biznes

Krynickie forum po godzinach

Nieznane
Choć organizatorzy tegorocznej konferencji zadbali, by debaty i dyskusje wypełniały czas od rana do wieczora, część gości starała się znaleźć wolną chwilę, by skorzystać z kulturalno-rekreacyjnego programu forum
Przez niespełna trzy dni konferencji jej uczestnicy mieli do wyboru 18 imprez kulturalnych i 15 rekreacyjnych. Mogli posłuchać Aloszy Awdiejewa, litewskiego kwartetu Ciurlonis czy zajrzeć na Wieczór Mołdawski. Organizatorzy zapraszali też na wycieczkę koleją gondolową na Jaworzynę Krynicką i na spływ flisackimi tratwami doliną rzeki Poprad. Jeżeli ktoś chciał zobaczyć Krynicę z lotu ptaka, mógł wsiąść do balonu PKN Orlen. Uczestnicy forum i ich goście mogli skorzystać także z oferty odnowy biologicznej, pojechać na wycieczkę autokarową szlakiem architektury drewnianej. Na bardziej aktywnych czekały w pobliskiej stadninie hucuły oraz quady.
- Niektórzy uczestnicy forum przyjeżdżają do Krynicy ze współmałżonkami. Specjalnie dla nich wymyślony został dodatkowy program imprez kulturalnych i rekreacyjnych - opowiada Artur Negri, rzecznik Forum Ekonomicznego. Deszczowa i zimna pogoda nie sprzyjała w tym roku amatorom atrakcji turystycznych. Zachęcała zato do spotkań na wieczorach autorskich i koncertach. Nie wspominając o firmowych bankietach, którym -jak co roku - towarzyszyły koncerty muzycznych gwiazd. Goście forum mogli posłuchać Perfectu, Edyty Górniak i Anity Lipnickiej z Johnem Porterem. Można było także posłuchać muzyki poważnej. Odbył się również koncert pochodzącej z Chin utalentowanej pianistki Krystyny Man Li Szczepańskiej.
Jednym z najważniejszych punktów kulturalnego programu tegorocznego forum była debata "Moja Europa". Rozmawiali ze sobą współcześni pisarze Europy Wschodniej: Andrzej Stasiuk, wybitny polski prozaik, poeta i krytyk literacki, Simona Popescu, jedna z najbardziej znanych postaci w literaturze rumuńskiej, Taras Prochaśko, ukraiński pisarz i dziennikarz, oraz rumuński pisarz i dramaturg Gyorgy Dragoman. Swój program autorski prezentował Wiktor Jerofiejew, uchodzący za pisarza kontrowersyjnego i skandalistę. Sam o sobie mówi, że jest rosyjskim Europejczykiem, który nie jest ani Europejczykiem, ani Rosjaninem. W czasie forum nie zabrakło wystaw. Organizatorzy przygotowali fotografie pokazujące historię Forum Ekonomicznego w pigułce, a rosyjscy plastycy pokazali wystawę sztuki dekoracyjno-użytkowej swego kraju. aft.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL