fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Notowania

Skoki kursu akcji KB

Rzeczpospolita
Cena papierów Kredyt Banku spadała wczoraj w trakcie sesji nawet o 10 proc., a pod koniec dnia nastąpiło odbicie i na zamknięciu kurs wyniósł 17,70 zł, co oznacza przecenę o 1,67 proc.
Obroty w porównaniu z ostatnimi sesjami były dużo wyższe, wczoraj właściciela zmieniło 98 tys. akcji. Według dilerów trudno jednoznacznie wytłumaczyć takie zachowanie KB, ponieważ nie było żadnych informacji ze spółki, które mogłyby wpłynąć na jego wycenę.
– Najbardziej prawdopodobnym wytłumaczeniem dużej zmienności kursu jest pojawienie się większego zlecenia sprzedaży, które mogło być zrealizowane przy tak niskich cenach – uważa Grzegorz Stępień, makler z DI BRE. Na niską płynność zwracają uwagę także analitycy. – Jesteśmy negatywnie nastawieni do wyceny akcji Kredyt Banku, nasza obecna rekomendacja to „sprzedaj”. Obrót akcjami tej spółki w porównaniu z innymi bankami charakteryzuje się niską płynnością. W związku z tym kurs akcji może się znacznie wahać nawet w trakcie jednej sesji, co dzisiaj miało miejsce – mówi Iza Rokicka, analityk UniCredit CAIB.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA