fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Notowania

Drugi wykup akcji

Rzeczpospolita
Akcje Daimlera zdrożały na giełdzie we Frankfurcie o 4,8 proc., do 45,94 euro, po ogłoszeniu przez samochodowy koncern ze Stuttgartu planu wycofania z rynku do 10 proc. papierów za maksymalnie 6 mld euro.
Program skupu 96,4 mln akcji potrwa do 8 kwietnia 2009 roku. Papiery zostaną anulowane albo użyte do programów opcji na akcje. Dzięki temu nastąpi dalsze usprawnienie struktury kapitałowej grupy: zmniejszenie użytkowania kapitału akcyjnego, który jest droższy od zaciąganych długów. To pozwoli uniknąć niemożności podejmowania decyzji inwestycyjnych ograniczanych nadmiernym kosztem kapitałowym – wyjaśniła sama spółka.Wcześniej Daimler zawiesił program skupu swych akcji z powodu zawirowań na światowych rynkach finansowych. Tydzień temu zapowiedział wznowienie tzw. buy-backu.
Po sprzedaniu w 2007 r. udziałów w Chryslerze Niemcy mieli mnóstwo gotówki. W pierwszym programie od końca sierpnia 2007 do końca marca 2008 r. skupili 99,8 milionów akcji, niecałe 10 proc. kapitału, za 6,2 miliardów euro. W kwietniu udziałowcy zezwolili na kupno dalszych 10 proc.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA