fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Czy Małkowski chciał się powiesić

Oskarżony o gwałt prezydent Olsztyna próbował popełnić samobójstwo w celi. – Tylko straszył funkcjonariuszy – twierdzą prokuratorzy
Do zdarzenia doszło w połowie marca, kiedy Czesław Małkowski przebywał jeszcze w areszcie śledczym w Bartoszycach pod Olsztynem.
– Prezydent był wtedy na oddziale szpitalnym. Funkcjonariusz, wchodząc do celi, zastał Małkowskiego z pętlą na szyi przy oknie – opowiada śledczy znający sprawę. – Zdarzenie wyglądało tak, jakby Małkowski chciał nastraszyć funkcjonariuszy aresztu.
Zgodnie z prawem szefostwo aresztu powiadomiło o wszystkim Prokuraturę Okręgową w Białymstoku – prowadzącą sprawę olsztyńskiej seksafery. Ta przekazała zawiadomienie przełożonym z apelacji. Stamtąd akta przekazano do Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.
– O takim zdarzeniu prokuratura powiadamiana jest rutynowo. Musimy sprawdzić, czy nie doszło do zaniedbań ze strony strażników aresztu – wyjaśnia Cezary Kamiński, szef Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.
Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa – nie dopatrzono się winy strażników. Śledczy uznali też, że Małkowski nie chciał popełnić samobójstwa. – To była pozorowana próba – mówi „Rz” prokurator.
Czesław Małkowski od połowy marca przebywa w areszcie śledczym. Prokuratura Okręgowa w Białymstoku zarzuca prezydentowi m.in. zgwałcenie ciężarnej urzędniczki i molestowanie seksualne podległych pracownic. Jutro śledczy zdecydują, czy będą składać do sądu wniosek o przedłużenie o kolejne trzy miesiące aresztu dla Małkowskiego. Nieoficjalnie mówi się, że prokuratura będzie wnioskowała o dalszy areszt.
To niejedyne śledztwo, jakie wobec prezydenta Olsztyna prowadzi prokuratura. Śledczy z Łomży wyjaśniają tzw. wątki gospodarcze z udziałem Małkowskiego. Prezydent jest podejrzany o działanie na szkodę gminy i przekroczenie uprawnień.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA