fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja

Liczyłam na pierwsze miejsce

Rzeczpospolita
Eliza Kosieradzka nagrodzona za pracę doktorską z bankowości
Rz: Jest pani wykładowcą wyższej uczelni?
Eliza Kosieradzka: Jestem adiunktem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie i zajmuję się pracą naukową oraz dydaktyczną. Wcześniej na tej samej uczelni studiowałam prawo.
Dlaczego zgłosiła pani swoją pracę na konkurs?
Konkurs dotyczył sfery moich zainteresowań i tematycznie wiązał się z moją rozprawą doktorską. Oczywiście, tak jak każdy, liczyłam na wygraną, inaczej nie wzięłabym w nim udziału.
Została pani laureatką, czym zatem wyróżniała się pani praca doktorska?
Tematem mojej rozprawy jest „Status prawny Narodowego Banku Polskiego. Zagadnienia administracyjno-prawne”, czyli problem statusu polskiego banku centralnego ujmowanego w perspektywie prawa publicznego. Udowodniłam, że Narodowy Bank Polski poprzez swoje działania, wypełniając określone przez prawo zadania i funkcje, jest tą instytucją państwa, która czuwa nad zapewnieniem ładu pieniężnego oraz równowagą między podażą a popytem pieniądza i w związku z tym należy zabezpieczyć jego niezależność w stosunku do innych organów i instytucji państwa. Sądzę, że o wygranej zadecydował także wysoki poziom merytoryczny mojej pracy. Korzystałam z ogromnej ilości materiałów źródłowych.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA