fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Piłkarze Groclinu żegnają Grodzisk Pucharem Ekstraklasy

Finał tych rozgrywek można było skończyć po pierwszej połowie. Groclin prowadził wtedy z Legią już 3:0, cały mecz wygrał 4:1
Sukcesy Groclinu chodzą parami: dwa wicemistrzostwa Polski (2003 i 2005), dwa Puchary Polski (2005 i 2007), dwa Puchary Ekstraklasy (2007, 2008). Kolejnych trofeów nie będzie, przynajmniej pod tym szyldem, bo wkrótce Groclin stanie się Śląskiem Wrocław, a w Grodzisku zagra drużyna trzecioligowa.
Sobotni finał z występującą w rezerwowym składzie Legią był przyjemnym pożegnaniem. Już w 4. minucie gola zdobył Piotr Rocki, niedługo później z wolnego strzelił Jarosław Lato, a kolejne dwie bramki dołożył Adrian Sikora.
Każdego z nich czeka inna przyszłość. Rocki już wie, że w przeniesionej z Grodziska drużynie nie znajdzie miejsca. Lato jako jeden z niewielu piłkarzy Groclinu nie musi się martwić o przyjęcie we Wrocławiu (kibicom Śląska fuzja się nie podoba), bo grał tam przez kilka lat. Sikora jeszcze nie zdecydował, czy chce się razem z drużyną przenieść w nowe miejsce. Ma propozycje z zagranicznych klubów.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA