fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

"Nasz Dziennik": Szydło w sobotę kandydatem na premiera

Beata Szydło
Fotorzepa/Jerzy Dudek
Po październikowych wyborach parlamentarnych Beata Szydło będzie kandydatką PiS na premiera. Ta decyzja ma być ogłoszona podczas sobotniej konwencji partii.

Tę - nieoficjalną - informację podaje "Nasz Dziennik".

Posłowie PiS, do których dotarła gazeta, twierdzą, że Szydło jest najlepszą kandydatką nie tylko dlatego, że podczas kampanii prezydenckiej pokazała duże zdolności organizacyjne. Ich zdaniem, wybór Beaty Szydło wytrąciłby z ręki oponentom argument straszenia powrotem Kaczyńskiego do władzy, co - jak twierdzą - ma dla prezesa PiS duże znaczenie.

Ogłoszenie tej decyzji podczas sobotniej konwencji PiS według posłów partii "przyćmiłoby' odbywającą się tego samego dnia konwencję Platformy Obywatelskiej.

Jak poinformowaliśmy na naszych stronach sobotnia konwencja na Torwarze będzie też okazją do oficjalnego pożegnania z partią prezydenta elekta Andrzeja Dudy. Jej rozmach będzie przypominał imprezę PiS z lutego, na której ogłoszono start Dudy.

O tym, że taki ruch ze strony Prawa i Sprawiedliwości jest bardzo prawdopodobny, mówił wczoraj w "Sygnałach Dnia" radiowej Jedynki polityk tej partii Jacek Sasin. Podkreślając zalety Szydło oraz fakt, że jest ona "ekspertem w dziedzinie gospodarki", Sasin stwierdził, że jej wybór byłby zamanifestowaniem rzeczywistych priorytetów partii.

Jack Sasin uznał, że zwycięstwo Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich oraz duże prawdopodobieństwo, że Beata Szydło zajmie fotel premiera oznacza, że w Prawie i Sprawiedliwości dokonuje się "zmiana pokoleniowa".

Źródło: Nasz Dziennik
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA