fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Satyrą w Państwo Islamskie

twitter.com
Iran ogłosił międzynarodowy konkurs na satyryczny rysunek piętnujący okrucieństwa popełniane przez terrorystów z Państwa Islamskiego. Zwycięzca zostanie wyłoniony 31 maja.

Według państwowej agencji IRNA, autorzy rysunków w swoich pracach mieli się skupić przede wszystkim na zbrodniach popełnianych przez Państwo Islamskie.

Na konkurs nadesłano ponad 800 prac z 40 krajów, w tym z Brazylii, Australii czy Indonezji. Wyłoniono spośród nich 280 najlepszych, a 31 maja organizatorzy ogłoszą, kto jest autorem zwycięskiej pracy.

Mohammad Habibi, sekretarz wykonawczy konkursu, zapowiedział, że najlepsze rysunki będą prezentowane w czterech ośrodkach kultury w Teheranie. Zauważył też, że autorzy zagraniczni, którzy wzięli udział w konkursie, z powodu obaw o ich bezpieczeństwo byli zmuszeni przedstawić swoje prace pod pseudonimami.

Habibi powiedział też, że cały  świat wie "o istnieniu pasożyta o nazwie IS" i jakie popełnił on zbrodnie przeciwko ludzkości. - Artyści mają teraz obowiązek podniesienia świadomości społecznej, choćby poprzez udział w takich przedsięwzięciach jak ten konkurs - oświadczył Habibi.

Źródło rysunków: Twitter.com

Źródło: independent.co.uk
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA