fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Uratował uwięzioną kotkę

materiały policji
Szarobury dachowiec chciał wyjść z mieszkania w Żorach. Utknął między uchylonymi drzwiami balkonowymi.

Z opresji kotkę uratował dzielnicowy st.sierż. Mikołaj Widenka, który wskoczył na balkon i wyciągnął uwięzionego futrzaka.

Nietypowe zgłoszenie o zakleszczonym kocie dostała policja z Żor. Dachowiec utknął w drzwiach balkonowych w jednym z mieszkań na osiedlu Pawlikowskiego.

Na miejsce wysłano dzielnicowego, który szybko odnalazł zakleszczonego kota. Policjant dostał się na balkon mieszkania i oswobodził kota.

Zwierzę było ranne. Wolontariusze jednej z organizacji pro-zwierzęcych zawieźli kotkę do lecznicy weterynaryjnej, gdzie opatrzono jej obrażenia.

Policja przypuszcza, że w czasie nieobecności właściciela zwierzę najprawdopodobniej chciało opuścić mieszkanie przez uchylone okno balkonowe, ale tam jednak zakleszczyło się na dobre.

– Gdyby nie skuteczna interwencja dzielnicowego nie wiadomo jak długo trwałoby cierpienie tego kota – mówi asp.szt. Kamila Siedlarz, rzecznik policji w Żorach.

Dodaje, że dzięki swojej postawie policjant udowodnił, ideę głoszoną od kilku lat przez Parlament Europejski, że ochrona zwierząt jest w XXI wieku wyrazem człowieczeństwa oraz wyzwaniem dla europejskiej cywilizacji i kultury.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA