fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Indata Software przesuwa o miesiąc ofertę publiczną

Informatyczna spółka przesunęła na koniec czerwca publiczną emisję akcji serii H. Pierwotnie planowała ją miesiąc wcześniej.

Indata Software po raz kolejny zmieniła harmonogram oferty publicznej akcji serii H. Początkowo informatyczna spółka, która jeszcze do kwietnia br. notowana była na NewConnect zakładała, że uplasuje do 26 mln nowych papierów (obecnie kapitał dzieli się na 60,5 mln walorów) przed zmianą rynku notowań. Liczyła, że z tego tytułu zbierze aż 61,2 mln zł netto (63,6 mln zł brutto). Dawało to cenę emisyjną na poziomie 2,44 zł.

Pierwsze miesiące tego roku nie były jednak udane dla notowań Indaty Software. Kurs zmalał z ok. 3 zł do sporo poniżej 2 zł co sprawiło, że sprzedaż akcji po pożądanej cenie stało się nierealne. Dlatego firma zdecydowała się, że przeprowadzce nie będzie towarzyszyła emisja akcji. Zarząd nie zrezygnował jednak z planów sięgnięcia po pieniądze z rynku kapitałowego. Liczył, że po zmianie rynku notowań spółka zostanie zauważona przez inwestorów finansowych również dzięki publikacji audytowanego raportu rocznego za 2014 r. Harmonogram oferty zakładał, że ruszy pod koniec maja.

W czwartek 21 maja Indata Software poinformowała jednak, że zmienia założenia w tym obszarze. Firma nie wyjaśniła powodów zwłoki. Zgodnie z nowym porządkiem przyjmowanie zapisów w transzy inwestorów indywidualnych będzie trwało od 25 do 29 czerwca 2015 r. Od 25 czerwca do 30 czerwca trwała będzie budowa księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych. 30 czerwca inwestorzy poznają ostateczną cenę emisyjną oraz wielkości transz. Duzi gracze będą zapisywać się na akcje spółki od 1 do 6 lipca. Ich przydział nastąpi do 7 lipca.

Indata Software nie wyjaśnia w komunikacie, dlaczego przesunęła termin oferty. Nie wiadomo też, czy zmieniła swoje założenia dotyczące kwoty, która chce pozyskać z uplasowania walorów serii H. Na GPW w czwartek po południu płacono za nie po 1,47 zł czyli daleko mniej niż oczekiwana cena emisyjna. Sprzedając papiery serii H po tej cenie na konto spółki wpłynęłoby ok. 38,2 mln zł. Indata Software chce wydać pieniądze na przejęcia w Polsce i za granicą, rozwój działalności na rynkach Europy Zachodniej oraz rozszerzenie zasobów i kompetencji spółki w obszarze rozwiązań IT.

W I kwartale Indata Software miała 15 mln zł przychodów (na poziomie skonsolidowanym) wobec 7,3 mln zł rok wcześniej. Zysk netto sięgnął 1,4 mln zł co oznaczało 22-proc. wzrost.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA