fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Już tylko 12 kandydatów do zarządu TVP

Fotorzepa/Marta Bogacz
W grupie osób, które rada nadzorcza Telewizji Polskiej zakwalifikowała do trzeciego etapu konkursu na zarząd i prezesa spółki są natomiast m.in. Juliusz Braun i Janusz Daszczyński.

Oprócz nich do etapu przesłuchań przeszli: Piotr Gaweł,Jarosław Pachowski, Iwona Schymalla, Zbigniew Jasiewicz, Bogusław Piwowar, Wiesław Rola, Urszula Rzepczak,Stanisłąw Wójcik, Marian Zalewski i Sławomir Zieliński.

Jak podaje TVP, przesłuchania kandydatów odbędą się w dniach 25 – 27 maja. - Rada nadzorcza TVP ustaliła, że przesłuchania będą miały charakter jawny, a liczba akredytacji dla dziennikarzy piszących nie będzie ograniczona – podano.

Łącznie do zarządu TVP kandydowało 35 osób. Do trzeciego etapu nie przeszli m.in. Jacek Weksler- były dyrektor Teatru Telewizji i były doradca prezesa TVP Andrzeja Urbańskiego oraz były podsekretarz stanu w ministerstwie kultury, wymieniana nieoficjalnie jako jedna z faworytek konkursu Agnieszka Odorowicz, dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, reżyserka i aktorka Małgorzata Potocka i były szef „Wiadomości" Robert Kozak.

Kadencja obecnego zarządu TVP (kieruje nim Juliusz Braun) zakończy się z chwilą, gdy walne zgromadzenie przyjmie sprawozdanie finansowe za 2014 r. Powinno się to wydarzyć do końca czerwca tego roku. Skład nowego zarządu poznamy zapewne w czerwcu, będzie go musiała zatwierdzić Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA