fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory Prezydenckie 2015

Doradca Komorowskiego: Duda? Taki nikt?

Andrzej Duda
AFP
- Prezydenta najbardziej dołuje, że wygrał z nim człowiek wyciągnięty z trzeciego rzędu w PiS. Gdyby pokonał go Kaczyński, to by to przebolał, ale Duda? Taki nikt? - relacjonuje słowa doradcy Bronisława Komorowskiego "Newsweek".
"Newsweek" podaje, że od 13 maja kontrolę nad przekazem sztabu Bronisława Komorowskiego przejął doradca premier Ewy Kopacz Michał Kamiński. To on miał być autorem hasła "Prezydent naszej wolności" - nowego hasła wyborczego prezydenta. To Kamiński ma też przygotowywać Komorowskiego do telewizyjnych debat, które odbędą się 17 i 21 maja.
W sztabie przygotowano koncepcję nowego otwarcia kampanii na podstawie badań fokusowych zleconych jeszcze przed I turą. Z badań wynika, że Komorowski ma małe szanse na głosy wyborców Pawła Kukiza. Sztabowcy Komorowskiego mówią, że sukcesem będzie jeśli na prezydenta zagłosuje co czwarty wyborca Kukiza.
Sztabowcy liczą natomiast na wyborców lewicy i ci, którzy w 2010 roku głosowali na obecnego prezydenta, a w I turze wyborów poparli innych kandydatów bądź nie poszli na głosowanie. Z badań wynika, że wyborcy ci w I turze wyborów chcieli ukarać prezydenta postrzeganego jako symbol PO za "skandale, arogancję władzy i nepotyzm". - Nastroje wśród badanych w ogóle były radykalne. Ludzie mówili o Platformie per „gnoje", „bydło", a nawet „s...syny". Jeśli Kopacz czegoś z tym nie zrobi, to Platforma zostanie na jesieni pozamiatana. Komorowski dostaje za to wszystko rykoszetem - twierdzi doradca prezydenta, z którym rozmawiał "Newsweek".
Teraz sztab chce przekonać wyborców, że Komorowski jest "politykiem samodzielnym i tolerancyjnym, który nie będzie ingerować w życie prywatne obywateli".
Źródło: newsweek.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA