fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Schetyna przeciwny debacie prowadzonej przez Kukiza

AFP
Grzegorz Schetyna jest przeciwny wczorajszemu pomysłowi Pawła Kukiza. Miałby on poprowadzić debatę między Bronisławem Komorowskim a Andrzejem Dudą.

Paweł Kukiz zaproponował wczoraj na swoim profilu na Facebooku, by kandydaci startujący w II turze spotkali się z jego wyborcami w Lubinie. Zadeklarował, że chętnie taką debatę poprowadzi.

Do pomysłu Kukiza, który w I turze wyborów zajął trzecie miejsce z poparciem 20,80 proc. głosujących, niechętnie odniósł się Grzegorz Schetyna, który wspomaga sztab wyborczy Bronisława Komorowskiego.

- Poważna dyskusja - tak, happening polityczny - nie - tak Schetyna skomentował ten pomysł w TVP Info.

Polityk PO podkreślił, że II tura wyborów wymaga poważnych dyskusji na najważniejsze tematy, w tym o polityce zagranicznej i bezpieczeństwie Polski, i nie może być happeningiem, który - jak twierdzi Schetyna - miałby służyć wyłącznie własnym celom Pawła Kukiza. Jego zdaniem, muzyk chciałby w ten sposób zbić kapitał polityczny przed jesiennymi wyborami do parlamentu.

Andrzej Duda od razu wyraził zgodę na udział w debacie, jego sztab wyborczy potwierdził, że weźmie w niej on udział nawet jeśli prezydent Komorowski zaproszenia nie przyjmie.

Grzegorz Schetyna uważa jednak, że dwie debaty zaplanowane na 17 i 21 maja są zupełnie wystarczające i organizowanie kolejnych mijałoby się z celem.

Debatę kandydatów na prezydenta zaproponował także o. Rydzyk. Miałaby się odbyć w Telewizji Trwam. Również to zaproszenie przyjął Andrzej Duda. urzędujący prezydent - odrzucił.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA