fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory Prezydenckie 2015

Sondaż: Będzie druga tura. 13 proc. dla Kukiza

PAP, Piotr Wittman Piotr Wittman
Wybory nie rozstrzygną się w I turze - wynika z ostatniego sondażu przedwyborczego przeprowadzonego przez Millward Brown SA dla "Faktów" TVN.

Według sondażu przedstawionego przez TVN w I turze wygra Bronisław Komorowski, na którego chce głosować 39 proc. ankietowanych (po raz pierwszy w sondażu przedwyborczym przygotowywanym dla "Faktów" urzędujący prezydent uzyskał poniżej 40 proc. wskazań). Do II tury wejdzie również kandydat PiS na prezydenta, Andrzej Duda, który może liczyć na 27 proc. głosów. Trzecie miejsce zajmuje Paweł Kukiz z poparciem 13 proc. wyborców.

Janusz Korwin-Mikke z poparciem 5 proc. głosujących znalazł się tuż za podium. Magdalena Ogórek może liczyć na 4 proc. głosów, Janusz Palikot na 3 proc. a Adam Jarubas na 2 proc.

W drugiej turze - według sondażu przedstawionego przez TVN - Bronisław Komorowski może liczyć na 54 proc. głosów a Andrzej Duda - na 41 proc.

Sondaż zrealizowany został przez Millward Brown SA.

Badanie przeprowadzono w dniach 6-7 maja 2015 r. na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób powyżej 18. roku życia.

Źródło: TVN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA