fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Gazprom bez lobbingu

EPA/PAP
Rosyjski gigant nie zdążył się wpisać do rejestru lobbystów w Brukseli. Na liście znalazło się natomiast kilkadziesiąt polskich organizacji.

Bruksela to po Waszyngtonie druga światowa stolica lobbystów. Na prowadzonej przez Komisję Europejską (KE) liście znalazło się 7110 organizacji. To dane na 28 kwietnia, gdy minął termin uzupełniania danych, również finansowych.

Aż 1552 organizacje z poprzedniego rejestru nie przesłały aktualnych informacji. Mają dwa tygodnie na odrobienie zaległości. Jeśli tego nie zrobią, z listy znikną.

Bez Twittera, z Allegro

Z analizy przeprowadzonej przez organizację Transparency International (TI) wynika, że na liście nie ma firm aktywnych wcześniej na scenie lobbingowej, jak choćby Gazprom, Twitter czy Air France.

Polskich organizacji w poprzedniej wersji rejestru było 107. Dla nowego nie ma jeszcze krajowych statystyk, ale już widać, że niektórzy nie znaleźli się na nowej liście, na przykład producent okien Fakro czy Polska Grupa Energetyczna. Generalnie jednak polski lobbing jest bardzo skromny. Większość organizacji na liście w ogóle nie ma brukselskiego adresu, tru...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA