fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Ryszard Petru chce uczyć Polaków zarabiania pieniędzy

Fotorzepa/Przemysław Wierzchowski
- Wszyscy mówią wyłącznie o tym, jak wydawać pieniądze. Ja chciałbym mówić o tym, jak te pieniądze zarabiać, żeby później móc je wydawać - mówił o celach stowarzyszenia NowoczesnaPL Ryszard Petru, przewodniczący Towarzystwa Ekonomistów Polskich.

Petru nie wykluczył, że jego stowarzyszenie w najbliższym czasie przekształci się w partię polityczną. Na antenie TVN24 ekonomista zapowiedział, że taka decyzja może zapaść w ciągu "trzech, czterech tygodni". Zaznaczył jednak, że obecnie można mówić jedynie o stowarzyszeniu.

Ekonomista podkreślał, że chciałby "zmienić poziom dyskursu w Polsce". Wyjaśnił, że chodzi mu o zmianę podejścia do problemów społecznych. - Ludziom trzeba dawać wędkę, a nie jałmużnę - przekonywał.

Petru ubolewał nad tym, że w myśleniu o gospodarce w Polsce przeważają poglądy etatystyczne. Tymczasem, jak wyjaśnił, on sam nie uznaje podziału na "Polskę liberalną" i "Polskę solidarną". Zamiast tego zaproponował podział na "tych, którzy chcą zarabiać i tych, którzy mówią tylko jak wydawać". I dodał, że jego stowarzyszenie będzie skupiało się na "mówieniu o tym jak pieniądze zarabiać".

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA