fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Gdzie zamieszkasz na gotowym

Tęczowy Las firmy Polnord
Materiały Inwestora
Wielu klientów decyduje się na zakup tzw. dziury w ziemi. Które firmy i za ile oferują ukończone mieszkania?

- Firmy deweloperskie sprzedają niemal wszystko, co wybudują. W najbardziej udanych inwestycjach mieszkania wyprzedają się przed zakończeniem budowy lub na koniec zostaje ich kilka - zwraca uwagę Kamil Niedźwiedzki, analityk portalu nieruchomości Dompress.pl.

Z analiz tego serwisu wynika, że w warszawskiej ofercie deweloperów - największej w kraju - odsetek ukończonych lokali jest najmniejszy. - W innych aglomeracjach też nie ma ich wiele - mówi Kamil Niedźwiedzki.

Portal Dompress.pl sprawdził, jakie gotowe mieszkania mają w ofercie firmy deweloperskie. Oto sonda tego serwisu:

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp:

Z uwagi na dużą dynamikę sprzedaży gotowe mieszkania stanowią ok. 5 proc. naszej oferty. Większość lokali sprzedaje się jeszcze przed oddaniem budynków do użytku. Wielu klientów decyduje się na zakup tzw. dziury w ziemi. To właśnie wtedy jest największy wybór lokali, a raty na początku spłaty kredytu są dużo niższe, co pozwala spokojnie czekać na odbiór mieszkania.

Michał Witkowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Atlas Estates:

Gotowe do zamieszkania lokale możemy zaoferować w trzech warszawskich inwestycjach. W położonym przy ul. Obrzeżnej projekcie ConceptHouse Mokotów są to lokale trzy - i czteropokojowe o powierzchni od 70 do 165 m kw. Ich ceny wahają się od 8260 do 9700 zł za mkw. W ofercie mamy 74-metrowe mieszkanie, wykończone we współpracy z architektem wnętrz, które można kupić z darmowym miejscem postojowym w garażu podziemnym. Rabat wynosi 45 tys. zł.

W osiedlu Capital Art Apartments przy ul. Giełdowej mamy jeszcze gotowe lokale o powierzchni od 55 do 115 mkw. w cenie 8000 - 9700 zł za mkw. Z kolei w żoliborskich Apartamentach przy Krasińskiego zostały już tylko dwa lokale: 50-metrowe dwupokojowe mieszkanie i 76-metrowy, trzypokojowy lokal w cenach 8600 -8700 zł za mkw.

Tomasz Sznajder, wiceprezes zarządu Polnord:

Ostatnie gotowe apartamenty oferujemy w inwestycji Rezydencja Sopocka, gdzie ceny mkw. lokali zaczynają się od 7999 zł. Dostępne są jeszcze mieszkania trzypokojowe o powierzchni 74 i 86 mkw. Na osiedlu Dwa Potoki w Gdańsku mamy bogaty wybór ukończonych lokali o metrażu od 37 do 62 mkw. w cenie od 4100 zł za mkw.

W Olsztynie w inwestycji Tęczowy Las ostatnie gotowe, trzypokojowe mieszkania oferujemy w cenie od 4100 zł za mkw. W Szczecinie, na osiedlu Ku Słońcu, mamy jeszcze mieszkania o powierzchni od 52 do 83 mkw., a ich ceny zaczynają się od 4750 zł za mkw.

W najbliższych tygodniach planujemy ukończenie naszych inwestycji w Ząbkach i w Łodzi, gdzie dostępne są jeszcze nieliczne mieszkania.

Wojciech Stisz z Barc Warszawa:

Gotowe mieszkania mamy w dwóch inwestycjach. W kameralnej Rezydencji Kościuszki w podwarszawskim Piastowie możemy zaproponować lokale o metrażach 36, 48 i 52 mkw. w cenach od 212 990 do 306 210 zł oraz dwa mieszkania z antresolami o całkowitej powierzchni 69 i 79 mkw. w cenach 351 200 i 421 500 zł.

Na warszawskim osiedlu Tarasy Dionizosa, którego budowę prowadzimy etapowo, w gotowym budynku zostało do kupienia pięć mieszkań o powierzchni od 29 do 71 mkw. w cenach od 156 809 do 410 958 zł.

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska:

Gotowe lokale możemy zaoferować w warszawskich projektach: Na Romera na Ursynowie oraz Słodowiec Park na Bielanach. To oferta ciesząca się zainteresowaniem wśród młodych klientów.

Małgorzata Ostrowska, dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction:

W ofercie mamy gotowe mieszkania w Warszawie, Łodzi i Poznaniu. Na osiedlu Zielona Dolina na warszawskiej Białołęce oferujemy lokale od 29 do 86 mkw. w cenie od 4700 zł za mkw. W wiosennej promocji można je teraz kupić od 4390 zł za mkw.

W projekcie Villa Campina, położonym siedem minut od Bemowa, zostały lokale o powierzchni od 35 do 86 mkw. w cenie od 4990 zł za mkw., które są objęte promocją i kosztują od 4590 zł za mkw.

W Łodzi J.W. Construction oferuje ostatnie mieszkania na osiedlu Centrum II, położonym w prestiżowej dzielnicy miasta. Dostępne są lokale o powierzchni od 30-40 mkw. w cenie 4784 zł za mkw.

W Poznaniu zapraszamy do Oazy Piątkowo. Mieszkania od 44 do 101 mkw. dostępne są w cenie od 5600 zł za mkw. Inwestycje są objęte programem "MdM", który planujemy w tym roku rozwijać.

Katarzyna Żarska z firmy Marvipol:

Ostatnie gotowe mieszkania mamy w warszawskich osiedlach ArtEco na Żoliborzu i Zielona Italia we Włochach. Na Żoliborzu zostały mieszkania trzypokojowe od 56 do 69 mkw., w Zielonej Italii mieszkania cztero- i pięciopokojowe od 84 do 120 mkw.

Kilka lokali z czterema pokojami jest dostępnych w inwestycji przy ul. Sokratesa na stołecznych Bielanach.

Anna Sitnik, dyrektor sprzedaży w firmie Dolcan:

Na osiedlu mieszkań bezczynszowych Żółte Tulipany na Rembelszczyźnie, która graniczy z warszawską Białołęką, mamy do zaoferowania trzy gotowe mieszkania o powierzchni od 57 mkw. do 70 mkw. w kwocie od 265 000 zł.

W naszej drugiej bezczynszowej inwestycji - Kamyk Zielony znajdującej się w Białołęce przy ul. Kamykowej mamy jeszcze w sprzedaży mieszkania o powierzchni od 68 do 160 mkw., w cenie od 350 000 zł.

Lokale o największym metrażu, które wcześniej kosztowały 530 000 zł, można teraz kupić w promocyjnej cenie 440 000 zł. Na osiedlu Czerwona Jarzębina II na warszawskim Targówku w ofercie zostało dziewięć gotowych mieszkań od 80 do 100 mkw.

W warszawskim projekcie - Ogrody Ochota I mamy jeszcze dziesięć oddanych do użytkowania mieszkań o powierzchni od 80 do 100 mkw. W inwestycji Skierniewicka City w sprzedaży jest siedem mieszkań o powierzchni od 88 do 100 mkw.

Piotr Kijanka, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service:

W Krakowie na nabywców czekają dwa ostatnie gotowe mieszkania z balkonami o metrażach 68 i 87 mkw. w kameralnej inwestycji Mochnackiego na Woli Duchackiej. Jedno z nich jest dwupoziomowe i oferujemy je w specjalnej cenie 399 021 zł.

Na pozwolenie na użytkowanie czekają również nasze dwie energooszczędne inwestycje: Borkowska B1 i B2 na Klinach oraz wyposażona w kolektory słoneczne: Wężyka 10 na Czyżynach.

Osoby, które do końca marca zdecydują się na zakup mieszkań w tych inwestycjach, zyskają wykończenie i wyposażenie łazienki w cenie mieszkania. W skład wykończenia wchodzi między innymi: projekt wnętrza, wygładzanie i malowanie ścian oraz sufitu, ceramika, armatura, biały montaż.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA