fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Afryka obiecująca dla polskich firm

W Warszawie trwa Europe-Africa Business Summit mający pomóc firmom uruchomić biznes w Afryce.
Wikipedia
Szybki wzrost i ogromny potencjał rynku dają szansę na duże zyski firmom inwestującym na tym kontynencie. Powinniśmy to wykorzystać.

Od czwartku w Warszawie trwa dwudniowy szczyt gospodarczy Europe–Africa Business Summit. W spotkaniu biorą udział przedsiębiorcy, którzy planują w szybkim tempie rozwijać swoje firmy i chcą szukać szans na kontynencie afrykańskim. Zadaniem szczytu jest przedstawienie uwarunkowań i możliwości zbudowania działalności gospodarczej w Afryce. Jego uczestnicy dowiadują się, jak zakładać firmę w krajach afrykańskich, poznają metody finansowania współpracy z partnerami z Afryki, poszerzają wiedzę na temat zabezpieczania się przed nieuczciwymi praktykami. Szczyt daje także szansę nawiązania kontaktów biznesowych z przedsiębiorcami z Afryki oraz Europy.

– Sześć z dziesięciu najszybciej rozwijających się gospodarek to kraje afrykańskie. Wzrost gospodarczy w Afryce jest wyższy niż we wschodniej Azji, włączając Japonię – prezentował atrakcyjność kontynentu dziekan Strathmore Business School w Kenii George Njenga. Gospodarka Afryki Subsaharyjskiej rosła nawet w cza...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA