Firmy ruszyły do konkurencji o stażystów i praktykantów

W tym roku firmy powinny pobić zeszłoroczny rekord ofert dla stażystów i praktykantów.
Fotorzepa/Krzysztof Skłodowsk
Już od początku marca pracodawcy ruszyli z rekrutacją stażystów i praktykantów, którzy w tym roku powinni mieć rekordowy wybór ofert.

Pierwsze billboardy promujące wiosenne kampanie rekrutacyjne firm pojawiły się w tym roku wyjątkowo wcześnie. Ich wysyp, jak również rosnąca liczba targów pracy (w marcu w głównych ośrodkach akademickich, w tym Warszawie, praktycznie codziennie odbywa się jakaś impreza) dowodzą, że w tym roku rywalizacja o kandydatów na staże i praktyki będzie jeszcze bardziej widoczna niż w 2014 r.

– W ciągu ostatnich lat wzrosło znaczenie bankowego programu płatnych staży i praktyk – podkreśla Lidia Sosnowska z Centrum Prasowego PKO Banku Polskiego, który w tym roku zorganizuje 500 płatnych praktyk w całej Polsce dla studentów (od I roku) i absolwentów oraz 100 płatnych staży.

To właśnie w marcu są organizowane duże, ogólnopolskie imprezy, jak niedawne Targi Pracy Transportu i Logistyki czy III edycja Absolvent Talent Days, które wystartowały 10 bm. Tej wiosny odbędą się już w pięciu miastach Polski, z kulminacyjną dwudniową imprezą w Warszawie (18–19 bm.). –W cał...

Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL