fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

PZU z dwucyfrową stopą zwrotu

Bloomberg
Rekordową stopą zwrotu wypracowaną przez TFI PZU pochwaliła się spółka.

Zarządzany przez nią PZU Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Sektora Nieruchomości 2 zyskał w 2014 roku ponad 11 procent. - Dwucyfrowy wynik jest efektem zarządzania dotychczasowym portfelem i nowych inwestycji, przede wszystkim w sektorze magazynowym – czytamy w komunikacie. Spółka zapewnia przy tym, że aktywność i skala inwestycji Grupy PZU na rynku nieruchomości rośnie.

Zarządzanie portfelem nieruchomości komercyjnych to jeden ze strategicznych obszarów aktywności TFI PZU. Od ponad trzech lat jedną z platform tego działania jest PZU Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Sektora Nieruchomości 2.

Krzysztof Tokarski, prezes zarządu TFI PZU w komunikacie informującym o sukcesie zapewnił, że strategia funduszu zakłada budowanie stabilnych portfeli przez inwestowanie w najlepsze w swojej klasie nieruchomości komercyjne, ze stabilnym i długoterminowym przychodem. Interesują nas także projekty deweloperskie w segmencie komercyjnym wspólnie z renomowanymi i doświadczonymi partnerami. Odpowiedni dobór lokat pozwolił na osiągnięcie wysokiej stopy zwrotu z realizowanych inwestycji, która w 2014 r. przekroczyła 11proc.

Tokarski dodał, że w ubiegłym roku PZU FIZ SN 2 zainwestował blisko 140 mln EUR w magazyny, dzięki czemu Grupa PZU dołączyła do grona największych inwestorów w tym sektorze z blisko 4 proc. udziałem w rynku. Transakcja ta była jedną z największych w naszym regionie Europy w 2014 roku.

Aktywność i skala inwestycji PZU Inwestycje na rynku nieruchomości rośnie. TFI PZU zamierza udostępnić także klientom zewnętrznym możliwość inwestowania w fundusze dedykowane temu segmentowi rynku.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA