fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W 2014 r. zysk netto Skarbiec Holding wyniósł 18,4 mln zł

Bloomberg
Spadł zysk netto firmy Skarbiec Holding. W tym roku, dzięki napływom do bardziej ryzykownych funduszy, spółka może poprawić wynik.

W 2014 r. Skarbiec Holding zarobił na czysto 18,4 mln zł wobec 28,9 mln zł rok wcześniej. Pogorszenie wyniku było spowodowane m.in. kosztami przeprowadzenia IPO firmy (1,6 mln zł) oraz programu motywacyjnego dla kierownictwa (3,4 mln zł). Zysk netto skorygowany o te wydarzenia wyniósłby 23,3 mln zł.

Drugi powód niższego zysku to odpływ z funduszy, na których TFI zarabiają najwięcej – tych o najbardziej ryzykownych strategiach. Z portfeli akcji zarządzanych przez Skarbca w zeszłym roku wypłacono o ponad 140 mln zł więcej, niż do nich wpłacono.

Ten rok ma się okazać lepszy od poprzedniego. – Zakładamy, że do wszystkich funduszy wysokomarżowych, zarządzanych przez polskie TFI, napłynie ok. 3 mld zł netto – prognozuje Marek Rybiec, prezes Skarbca. – Mniej więcej 1 mld zł do funduszy akcji polskich oraz zagranicznych, 1 mld zł do funduszy mieszanych, inwestujących zarówno w akcje, jak i obligacje i 1 mld zł do strategii typu absolutnej stopy zwrotu – precyzuje. Jeg...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA