fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Amerykanie nie podejmują miliardów wygranych w lotto

Ponad 2 miliardy dolarów niepodjętych wygranych pozostało w ubiegłym roku w kasach stanowych i ogólnonarodowych gier liczbowych w USA.
Bloomberg
Ponad 2 miliardy dolarów niepodjętych wygranych pozostało w ubiegłym roku w kasach stanowych i ogólnonarodowych gier liczbowych w USA. W większości wypadków są to drobne sumy, ale zdarzają się także pule wyższe niż milion dolarów.
Do takich wniosków doszedł Bratt Jakobson, twórca aplikacji na urządzenia mobilne, zawiadamiającej użytkownika o ewentualnej wygranej. Programista przejrzał dostępną publicznie dokumentację ze wszystkich stanów. Według jego obliczeń tylko w ubiegłym roku Amerykanie nie zgłosili się po nagrody o łącznej wartości 2,04 miliarda dolarów. To znacznie wyższa suma niż do tej pory szacowano.
USA: 2 miliardy dolarów niepodjętych wygranych
Przedstawiciele stanowych komisji ds. gier liczbowych szacowali, że łączna suma niepodjętych wygranych oscyluje wokół 800 milionów dolarów rocznie. Większość kuponów to bardzo drobne wygrane – rzędu 2 lub 4 dolarów. Zdarzają się jednak i dużo wyższe – sięgające tysięcy a nawet milionów dolarów. Zdaniem Jakobsona liczba niezrealizowanych wygranych będzie rosła, bodochody z loterii i gier liczbowych stały się poważnym uzupełnieniem budżetów.
Aplikacja na smartfony, którą zainteresowały się amerykańskie media, pozwala zarówno na sprawdzenie starych wygranych jak i kontrolę dopiero wykupionych kuponów. Wystarczy tylko je sfotografować – aplikacja sprawdzi zwycięskie numery z przeszłości, a w przypadku nowej gry powiadomi o wygranej. Autor oprogramowania na smartfony przyznał, że impulsem do napisania programu, kiedy wraz z grupą przyjaciół przejrzał całą górę starych kuponów loteryjnych. Suma wygranych przekroczyła 200 dolarów, ale jedna czwarta z nich była już przeterminowana.
- Ludzie nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że oprócz głównej wygranej są także drugorzędne – mówi Jakobson.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA