fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

Greenfield Open czyli jak promować inwestycje regionalne

ROL
Na polu golfowym Binowo Park oraz w Parku Regionalnym w Gryfinie odbyła się konferencja i spotkanie biznesowe Greenfield Open 2014. Cel: promocja inwestycji zagranicznych w województwie zachodniopomorskim oraz rozwój regionalnej wymiany handlowej i inwestycyjnej
W imprezie wzięli udział przedstawiciele biznesu, potencjalni inwestorzy z kraju i zagranicy, pojawili się przedsiębiorcy ze Szwecji, Niemiec, Belgii i Chorwacji oraz przedstawiciele władz krajowych i lokalnych.
Konferencja organizowana jest po raz trzeci. Promowała lokalizację bezpośrednich inwestycji zagranicznych w województwie zachodniopomorskim oraz rozwój wzajemnej wymiany handlowej i inwestycyjnej pomiędzy regionami Państw Członkowskich UE. Uczestniczyło w niej ponad 150 osób.
Najważniejszym punktem programu była prezentacja pierwszego inwestora w Parku Regionalnym w Gryfinie: firmy Spec Bau Polska sp. z o. o./Spec Bruk Polska sp. z o. o.
Doświadczenia zebrane podczas poprzednich edycji konferencji Greenfield Open pozwoliły na wypracowanie unikalnej formuły międzynarodowego wydarzenia, które stwarza doskonałe warunki do promocji bezpośredniej inwestycji zagranicznych w Polsce, a zwłaszcza w województwie zachodniopomorskim.
W ramach tegorocznej edycji odbył się również panel ekspercki, którego celem było stworzenie modelowego mechanizmu wspólnej realizacji przez samorządy regionu promocji inwestycyjnej w wymiarze międzynarodowym oraz przedstawienie różnic kulturowych w biznesie, w tym związanych z procesem pozyskiwania inwestorów zagranicznych.
Ciekawym elementem Greenfield Open 2014 były także zajęcia na polu golfowym Binowo Park, turnieje i konkursy, które pozwalały na wymianę poglądów w mniej oficjalnych warunkach.
Pomysłodawcą konferencji jest wiceburmistrz Gryfina Maciej Szabałkin. Imprezę patronatem objęli wicepremier RP Janusz Piechociński, posłanka na Sejm RP Renata Zaremba, prezes PAIiZ Sławomir Majman.
Organizatorami Greenfield Open 2014 byli: Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Henryk Piłat, marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, prezes Agencji Nieruchomości Rolnych Leszek Świętochowski, prezes Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Artur Malec oraz Pole Golfowe Binowo Park.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA