fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Islamiści zapraszają Messiego: dołącz do dżihadu

youtube
Bramka strzelona przez Messiego w meczu Argentyny z Iranem podczas mistrzostw świata w Brazylii szczególnie ucieszyła bojowników ze skrajnej organizacji ISIS, która opanowała część Iraku. Zaproponowali Messiemu przyłączenie do dżihadu i tytuł Króla Ameryki Południowej.
Rebelianci z sunnickiej ekstremistycznej grupy Islamskie Państwo Iraku i Lewantu (ISIS) na Twitterze pogratulowali Messiemu i wyrazili wdzięczność za pokonanie ich wroga - Iranu.  ISIS wykorzystał media społecznościowe, by z tej okazji zaproponować Messiemu przyłączenie się do ich świętej wojny - dżihadu.
"ISIS gratuluje Messiemu i zaprasza do przyłączenia się do dżihadu. Jednocześnie przyznaje mu tytuł ojca argentyńskich goli i tytuł Króla Ameryki Południowej" - napisali islamiści na swoim koncie na Twitterze. Od początku mundialu dżihadyści z ISIS, którzy są bardzo aktywni w mediach społecznościowych, opatrują swoje wpisy hashtagiem # WorldCup2014, aby promować  działania organizacji w Iraku.
Muzułmanie z krajów Zachodu są dla rebeliantów z ISIS ważnym celem. By zdobyć ich poparcie, ISIS większość swoich produkcji medialnych udostępnia w tłumaczeniach na wiele języków. W ciągu ostatnich kilku tygodni rebelianci z tego ugrupowania opanowali około jednej czwartej powierzchni Iraku, łącznie z obszarami przygranicznymi z Syrią i Jordanią. Na zajętych przez siebie terenach dokonują masowych egzekucji. Nawołują do marszu na Bagdad, a kontrofensywa wojsk rządowych jak na razie nie była w stanie powstrzymać ich pochodu. W rękach terrorystów są już takie miasta jak Mosul, Tikrit i Tall Afar. Bitwa z ISIS - bitwa o Irak
Źródło: alarabiya.net
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA