fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Solaris wygrywa w Niemczech

materiały prasowe
Autobusy polskiego producenta Solaris zostały uznane przez czytelników magazynów branżowych Lastauto Omnibus, Trans Aktuell i Fernfahrer pojazdami użytkowymi 2014 roku w kategorii autobusy midi.
 
Głosowanie organizowane przez redakcje czasopism wraz z organizacją ekspercką DEKRA, odbywa się od 1997 roku. Solarisy Urbino konkurowały z blisko 180 innymi pojazdami. - Nagroda dla naszych autobusów jest potwierdzeniem wieloletnich wysiłków na wymagającym niemieckim rynku. To dodatkowa mobilizacja by być jeszcze lepszymi - mówiła Małgorzata Olszewska, Prezes Zarządu Solaris Deutschland GmbH, odbierając wyróżnienie.
Solaris obecny jest na rynku niemieckim od 2000 roku. Przez ostatnie 14 lat dostarczył tam niemal 2500 niskopodłogowych autobusów ze znakiem zielonego jamnika, do przeszło 200 miast. W kwietniu ubiegłego roku firma z podpoznańskiego Bolechowa zdobyła kontrakt na dostawę 42 niskopodłogowych autobusów hybrydowych dla hanowerskiego miejskiego przewoźnika Ustra. To już kolejne zamówienie tego niemieckiego klienta. Do tej pory posiadał w swojej flocie 63 polskie Solarisy. Nowy kontrakt objął 26 pojazdów Urbino Hybrid w wersji dwunastometrowej oraz 16 Urbino przegubowych o długości 18 metrów.
W kwietniu tego roku Solaris podpisał wart 22 mln euro kontrakt na dostawy dla Mediolanu. Dostarczy tam 85 autobusów typu Urbino 12. Pojazdy mają być dostarczone włoskiemu przewoźnikowi ATM Mediolan pomiędzy sierpniem a grudniem tego roku. Transakcja obejmuje także 5-letni serwis. Pojazdy zostaną wyposażone w silniki spełniające najnowszą normę emisji spalin Euro 6. Ponadto będą posiadać  bardzo rozbudowany system informacji pasażerskiej oraz systemy elektroniczne - między innymi diagnozujące pracę pojazdu i automatycznie wysyłające informację na temat ewentualnych usterek do zajezdni. Będą to pierwsze autobusy polskiego producenta w Mediolanie, który  w roku 2015 będzie gospodarzem światowej wystawy Expo.
W marcu zakłady w Polsce wyprodukowały 10-tysięcznego Solarisa. Firma produkuje autobusy od 18 lat i jest jednym z największych ich dostawców na rynek polski i zarazem jednym z największych eksporterów. W ubiegłym roku pobiła rekord produkcji: z linii montażowych zjechały 1302 autobusy.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA