fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nowe technologie

Samochód dla IPhone'a

Nowa odsłona Apple’a
APPLE
Ni to iPhone, ni to IPad. Urządzenie zintegrowane z deską rozdzielczą stanie się elementem wyposażenia auta - pisze Krzysztof Urbański.
Apple wprowadza na rynek CarPlay. Dzięki temu użytkownicy aut będą mieli bezpośredni dostęp do aplikacji dostępnych na urządzeniach mobilnych. Kierowcy będą mogli korzystać z nawigacji z Apple Maps, a także przeglądać wiadomości przychodzące na ich iPhone'y słuchać muzyki, no i korzystać bezpiecznie z telefonu, Urządzenie będzie współpracowało z iPhone 5, iPhone 5c i iPhone 5s.
Kierowcy będą mogli połączyć Car Play z iPhonem za pomocą kabla. Urządzenie będzie sterowane w samochodzie za pomocą przycisku na kierownicy i ekranu dotykowego lub za pomocą sterowania głosowego Siri. Aplikacja CarPlay dla iPhone wkrótce będzie dostępna za pośrednictwem kolejnej aktualizacji do iOS 7.
CarPlay zadebiutuje podczas otwieranego w tym tygodniu Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie (od dzisiaj do jutra został udostępniony dziennikarzom). Urządzenia będą oferowano nowym nabywcom niektórych modeli aut Ferrari, Volvo i Mercedes-Benz.
Później CarPlay będą dostępne w samochodach BMW, Ford, marek produkcji General Motors, Hondy, Hyundaia, Jaguara, Land Rovera, Kii, Mitsubishi, Nissana, Peugeota i Citroena,  oraz Subaru, Suzuki i Toyoty.
Krzysztof Urbański
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA