fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Słowiański rap Marii Janion

Rozkosz być Słowianinem!
materiały prasowe
Przesłanie Donatana: „To, co nasze jest, najlepsze jest, bo nasze jest", nie pozostawia wątpliwości, o co idzie. O apoteozę swojskości, która przybrała postać Słowiańszczyzny.
Kształtne biusty, ludowe stroje, energiczny rytm i tekst wychwalający zalety Słowiańszczyzny. To nie jest opis występu zespołu ludowego w stylu Mazowsza, tylko teledysku do największego polskiego hitu tej jesieni. Piosenki „My, Słowianie" autorstwa duetu Donatan (znany raper) i Cleo (młoda piosenkarka).

Zapewne część czytelników nigdy o tej piosence nie słyszała, co jest efektem osobliwej polityki repertuarowej większości stacji telewizyjnych i radiowych, które nie nadają muzyki lubianej przez publiczność. Ale od czego jest Internet. 22 miliony odsłon na YouTube w ciągu niespełna miesiąca to prawdopodobnie rekord w historii polskiej sieci. O skali zjawiska świadczy też to, że piosenka dorobiła się w ciągu parunastu dni kilku bardzo popularnych parodii (heavymetalowej, discopolowej, wersji wiewiórek i męskiej, która ma aż dwa miliony odtworzeń!). Ba, choć piosenki nie zauważyła jeszcze znaczna część polskich mediów, skomentowano ją za granicą, a...
Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA