fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Janusz Głowacki jurorem, Jerzy Antczak z Lwami

Znamy już skład jury oraz nazwisko pierwszego laureata Festiwalu Polskich Filmów w Gdyni, który rozpocznie się 9 września.
Gremium oceniającemu 14 filmów ubiegających się o nagrody w konkursie głównym festiwalu przewodzić będzie pisarz i scenarzysta Janusz Głowacki.
Oprócz niego w jury zasiądą reżyserki Agnieszka Holland i Urszula Antoniak, aktorka Agata Buzek, członkini zarządu niemieckiej telewizji ZDF Kirsten Niehuus i brytyjski scenarzysta Christopher Hampton, laureat Oscara za „Niebezpieczne związki”.
Na wczorajszej konferencji prasowej ogłoszono, że tegorocznym laureatem Platynowych Lwów przyznawanych za całokształt twórczości został Jerzy Antczak. Reżyser, który od lat mieszka w USA, przybędzie do Gdyni z żoną, Jadwigą Barańską, która stworzyła kreacje w jego filmach „Noce i dnie” czy „Hrabina Cosel”.
Gości ze świata będzie w Gdyni więcej. Na specjalny pokaz filmu „Kongres”, będącego adaptacją opowiadania Stanisława Lema, przyjedzie reżyser tego obrazu Ari Folman. „Kongres” powstał zresztą z polskim udziałem, autorem zdjęć jest Michał Englert.
Bez udziału reżysera Romana Polańskiego odbędzie się natomiast w Gdyni pokaz jego nowego filmu „Wenus w futrze”.
Pełną listę konkursowych filmów Opublikowaliśmy w „Rz” 23 sierpnia.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA