fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Powstał pierwszy musical o bitwie pod Legnicą

Rzeczpospolita, Artur Kowalczyk a.k. Artur Kowalczyk
„1241. Bitwa pod Legnicą” – tak młodzi legniczanie nazwali swoje dzieło, którego fragmenty zaprezentowali publiczności.
Podczas prapremierowego wykonania kilku piosenek słuchacze mogli ocenić, czy muzyka i libretto autorstwa licealistów i studentów z Legnicy (Dolnośląskie) nadają się na scenę.
Gromkie brawa w trakcie plenerowej prezentacji w legnickim parku mogą świadczyć, że musical będzie sukcesem.
Od początku roku przygotowuje go grupa niemal stu młodych legniczan, którzy muzykę, libretto, kostiumy oraz scenografię przygotowali sami, bez pomocy profesjonalistów.
Joanna Brylowska, reżyser musicalu zapowiada, że podczas premiery, którą zaplanowano na 31 sierpnia w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy, publiczność czeka na scenie wiele niespodzianek.
Poza elementami z historii, choć i te będą fabularyzowane, na scenie będzie można obejrzeć historię miłosną. Zaś muzyka, chociaż oczywiście z epoki,  została tak zinstrumentalizowana, że będzie jej można słuchać np. podczas jazdy samochodem.
Legnicki musical jest nie tylko pierwszym, ale także najtańszym w kraju tego rodzaju dziełem scenicznym. Jego produkcja kosztowała bowiem zaledwie 2 311 euro, czyli tyle, ile młodzi legniczanie dostali z UE na realizację programu „Młodzież w działaniu".
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA