fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Śmieszy, tumani, przestrasza

Bill Clinton, niekwestionowana polityczna megagwiazda tabloidów. Monika Lewinsky, bohaterka afery rozporkowej, którą Ameryka żyła w 1998 roku
AFP
Gdy jesteś gwiazdą albo rodziną gwiazdy, to wszystko jest dozwolone: każde zdjęcie i ujęcie, z jednym wyjątkiem– żadnej golizny. Nawet męski czy żeński zadek otrzymuje w amerykańskich tabloidach elektroniczne maskowanie.
Korespondencja z Chicago

W amerykańskich tabloidach co tydzień to samo: seks, narkotyki, małżeńskie zdrady, śmierć i choroby. Z małą domieszką polityków oszustów i hipokrytów. Wszystko jest „szokujące", doniesienia „wstrząsają", a gwiazdy i gwiazdeczki są „przygniecione" złymi wiadomościami, zdradami i chorobami. Nie ma przebacz: każdy nowy nius musi być „trzęsieniem ziemi" czy „bombą", który poruszy, jeśli nie całą ziemię (jak to ma być z „world exclusive"), to przynajmniej Internet, telewizję, no i Hollywood.

Sobota, piętnastego czerwca. Zdejmuję z półki w supermarkecie najnowsze wydania kolorówek: w USA to tygodniki są pełnokrwistymi tabloidami, z wyjątkiem może Nowego Jorku, gdzie codziennie (wychodzą nawet w niedzielę) królują tabloidy starego typu: „New York Post" i „NY Daily News". „National Enquirer" ma – jak sam pisze – „światowego ekskluziva".

Ten czołowy przedstawiciel „supermarketowego tabloidu" – sprzedawanego gł...
Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA