fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zdrowie

RPO pisze do resortu zdrowia ws. mobilnych punktów szczepień

Szczepienie
AdobeStock
- Osoby obłożnie chore, które nie opuszczają mieszkań, mogłyby być szczepione przeciw koronawirusowi przez mobilne punkty szczepień - Rzecznik Praw Obywatelskich zwraca się do dyrektora Departamentu Zdrowia Publicznego Ministerstwa Zdrowia.

Z taką interwencją do rzecznika zwracają się opiekunowie chorych, którzy nie opuszczają miejsca zamieszkania.

Wnioskujący podkreślają, że pacjenci, nad którymi sprawują opiekę, nie mogą zostać przetransportowani do wyznaczonych punktów szczepień. Rozwiązaniem problemu w tej sytuacji zdaniem opiekunów byłoby umożliwienie szczepień przeciw COVID-19 przez mobilne jednostki. Chorzy mogliby przyjąć szczepionkę w swoich domach.

Biuro rzecznika zauważa, że skala problemu jest duża. Z napływających sygnałów wynika, że jest to poważny problem dla wielu pacjentów i ich opiekunów.

Przypomnijmy, że na szczepienie przeciwko COVID można się zarejestrować od 15 stycznia. Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę punktów, w których można przyjąć szczepionkę.

Obecnie trwają szczepienia osób z tzw. grupy zero, do której należą m.in. personel medyczny i niemedyczny szpitali, pracownicy domów pomocy społecznej oraz miejskich ośrodków pomocy społecznej, także zatrudnieni w aptekach, hurtowniach farmaceutycznych czy studenci medycyny.

Lokalizacja punktów szczepień będzie ona na bieżąco aktualizowana.

Źródło: RPO
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA