fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zdrowie

Zmień swój smartfon w glukometr

Glukometr Gensucare składa się z urządzenia podłączanego do telefonu i specjalnej aplikacji
materiały prasowe
Nowy glukometr Gensucare to jeden z najmniejszych systemów do badania stężenia glukozy we krwi na świecie. Glukometry Gensucare są dostępne w poradniach diabetologicznych na terenie całego kraju. Wystarczy zapytać o nie pielęgniarkę lub lekarza.

Glukometr Gensucare składa się z urządzenia podłączanego do telefonu i specjalnej aplikacji. Pozwala na łatwą i dyskretną kontrolę glikemii w każdym miejscu, bez względu na okoliczności. 

Skąd pomysł na to, by tradycyjny glukometr zastąpić urządzeniem współpracującym z aplikacją w smartfonie?

Żyjemy z świecie technologii, które są wszechobecne w codziennym życiu. Coraz częściej z nich korzystamy. Według badania Eurostat aż 91.6 procent Polaków w wieku 20-74 lat „patrzy w ekran” w czasie wolnym. W większości jest to ekran telefonu, który już nie tylko służy do połączeń telefonicznych i wysyłania esemesów. Użytkownik smartfona ma do wyboru 325 tys. aplikacji, w tym najwięcej jest aplikacji poświęconych zdrowiu, fitnessowi i opiece medycznej. Jednym z głównych obszarów jest diabetologia, która wspiera diabetyków w codziennym prowadzeniu cukrzycy i zwiększa świadomość pacjenta. Pojawiają się na rynku udogodnienia, które pozwalają na łatwość prowadzenia samokontroli (monitorowania poziomu glukozy przez pacjenta chorującego na cukrzycę)  w codziennym życiu.

W jaki sposób Gensucare zmienia smartfon w glukometr

Gensucare to małe urządzenie mające zaledwie 2 na 4 cm, przypominające pendriva. Ma końcówkę micro usb, którą łączy się ze smartfonem. Gensucare jest z nim w pełni kompatybilny. Dostępny jest w dwóch wersjach: Gensucare a na system operacyjny Android, oraz Gensucare i na system operacyjny iOS. Urządzenie nie wymaga baterii, gdyż jest zasilane z baterii telefonu, a także nie ma ograniczeń jeśli chodzi o pamięć ilości pomiaru.

">

Jakie zalety ma Gensucare w porównaniu z tradycyjnym glukometrem?

Za pomocą tego urządzenia pacjent może prowadzić elektroniczny dzienniczek kontroli cukrzycy i nie musi już zapisywać tego w tradycyjny sposób. Daje to możliwość spojrzenia na pomiary w różnym przedziale czasowym: tygodnia, 14 dni, 30 dni, 60 dni, 90 dni, a nawet roku. Telefon i dostęp do tych informacji mamy  zawsze przy sobie. Prosta i bezpłatna aplikacja o takiej samej nazwie jak glukometr Gensucare daje szereg korzyści dla pacjenta.

Po podłączeniu glukometra aplikacja podpowiada pacjentowi, jak powinien postępować. Podpowiedzi prezentowane są w formie obrazków na telefonia.  Glukometr, a właściwie aplikacja, podaje również informacje głosowe.

Jak to działa w praktyce?

Po zaznaczeniu Pomocy audio pacjent słyszy polecenia, co ma zrobić. Funkcja jest  bardzo przydatna szczególnie dla pacjentów słabo widzących. Tu należy podkreślić, że problemy ze wzrokiem należą do częstych powikłań związanych z cukrzycą. Po dokonaniu pomiaru wynik pojawia się w ciągu 5 sekund. Pacjent może również otagować dokonany pomiar za pomocą łatwych ikonek: po posiłku, przed posiłkiem itp… A także wprowadzić własne uwagi co do okoliczności pomiaru.

Czy pacjent może dzięki aplikacji wysłać swoje wyniki np. opiekunowi lub lekarzowi?

Tak. Możliwość wysyłania pomiarów za pomocą SMS-u lub e-maila to kolejna korzyść z zastosowania glukometru Gensucare. Pacjent sam może decydować, jakie wyniki i do kogo wyśle - zarówno w formacie PDF jak i Excel. Drugą opcją jest możliwość ustawienia automatycznego wysyłania SMS pod zdefiniowanym numer, gdzie po każdorazowym pomiarze przychodzi informacja o wyniku. Ta funkcjonalność szczególnie się sprawdza u młodszych pacjentów - dzieci, a także u osób starszych, które ma się pod opieką.

W jaki sposób pobrać aplikację Gensucare?

Trzeba w swoim smartfonie znaleźć ikonę sklepu Play (dla urządzenia z systemem Android) lub App Store (dla urządzenia z systemem iOS) i wpisać  „GensuCare” w pasku wyszukiwania.
Po wyświetleniu się ikony aplikacji należy ją pobrać. Wystarczy postępować zgodnie z poleceniami wyświetlanymi podczas instalacji. Aplikacja jest bezpłatna. Po zakończeniu instalacji uruchamiamy aplikację, dotykając przycisku „otwórz” lub ikony GensuCare. Po dotknięciu przycisku „Start”, a aplikacja poprowadzi nas, jak z niej korzystać.

A co z urządzeniem zewnętrznym, czyli z glukometrem?

Glukometr GensuCare podłączamy do gniazda USB. Jeśli smartfon rozpozna glukometr, wskaźnik (lampka) zasilania zaświeci się, a następnie zostaniemy poproszeni o wsunięcie paska testowego. Glukomter gotowy jest do pomiaru. Możemy już nakładać niewielką próbkę krwi (0,5 µl) na pasek testowy. Używanie gleukometru Gensucare jest zatem dziecinnie proste.

Glukometry Gensucare są dostępne w poradniach diabetologicznych na terenie całego kraju. Zapytaj o nowy glukometr Gensucare lekarza lub pielęgniarkę. Więcej informacji na stronie www.gensucare.pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA