fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Zamek jak z bajki na sprzedaż. Ma własną pieczarę z basenem

materiały
Zamek An Culu z Irlandii ma wszystko czego potrzeba do szczęścia księżniczce. Można go kupić już za 4 mln funtów czyli około 19 mln złotych.

Imponujący zamek, wzniesiony nad brzegiem zatoki Kenmare w irlandzkim hrabstwie Kerry, wygląda na stary, ale ma zaledwie 20 lat. Powstał w miejscu ruin po kawiarni.

Budynek został wzniesiony w stylu neogotyckim i ma pięć kondygnacji, na których znajdują się: sześć sypialni, cztery łazienki, cztery salony, jadalnia, nowoczesna duża kuchnia, a także basen w kształcie jaskini oraz sauna i ogród zimowy. Dom ma powierzchnię niecałych 850 metrów kwadratowych, a cała posiadłość to nieco ponad 2 hektary.

Do zamku prowadzi most przez wypełnioną wodą fosę. Z jednej strony z zamku jest piękny widok na zatokę, a z drugiej na góry Caha.

Właścicielem jest angielski biznesmen Kevin Reardon, który myślał, że zrujnowania kawiarnia jest runą średniowiecznego zamku. Zauważył ją z zwód zatoki podczas wyprawy na ryby. Nie zrezygnował z kupna, nawet kiedy okazało się, że to współczesny budynek. Jednak przekonanie lokalnych władz do wydania mu pozwolenia na budowę trwało aż dwa lata.

Reardon wydał fortunę to budowę i wyposażenie zamku, który wygląda jak z dziecięcej bajki o księżniczkach i smokach. Są w nim kamienne kominki, drewniane podłogi, drewniane sufity oraz drewniana boazeria na ścianach, a także kamienne schody i witraże w oknach. W przeciwieństwie do prawdziwego starego zamku nie jest wilgotny, ciemny i zimny, ale jasny i przytulny - idealny dom dla dużej rodziny.

Do zamku należy także niewielki port do cumowania jachtów i łodzi. Właściciel zapewnia, że można z niego dopłynąć nawet do Ameryki.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA