fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Miniaturowy domek za niewiarygodną cenę. Znajdzie się chętny?

materiały prasowe
Miniaturowy domek, który jeszcze niedawno był pomieszczeniem stróża pilnującego bramy, został wystawiony na sprzedaż. Według angielskiej prasy to jeden z najmniejszych domków jakie trafiły na rynek nieruchomości.

Domek znajduje się w Grimston Park, koło Tadcaster w North Yorkshire. Jeszcze do niedawna był pomieszczeniem dla stróża pilnującego bramy wjazdowej do parku otaczającego imponującą rezydencję, która gościła m.in. króla Jakuba VI Stuarta jadącego na koronację do Londynu, a także była częścią kompleksu należącego do RAF w czasie II wojny światowej.

Cena wywoławcza domku, to 250 tys. funtów czyli około 1,26 mln złotych.

Grimston Park jakiś czas temu zostało przebudowane z tradycyjnej siedziby arystokratycznej na luksusowe apartamenty. Powstało ich w sumie 11. Także miniaturowe budowle znajdujące się przy bramie wjazdowej do posiadłości zostały przerobione na mieszkania. Jedna z nich został gruntownie wyremontowany i wystawiona na sprzedaż. Obecni właściciele po 14 latach postanowili poszukać sobie "czegoś większego".

Domek jest raczej dla singla i pary niż dla rodziny. Składa się z salonu, kuchni i łazienki w części piwnicznej. Jest tam też niewielka garderoba i wnęka na pralkę. Na półpiętrze jest sypialnia a na poziomie zero pomieszczenie opisane jako "przebieralnia" z dwoma sporymi - jak na ten dom - szafami. Łączna powierzchnia tomu to 44,72 metry kwadratowe.

Biuro nieruchomości zajmujące się jego sprzedażą określają domek jako "uroczy", ale zaznacza, że na raz mogą się w nim zmieścić nie więcej niż cztery osoby.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA