fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Zbliża się Halloween: Dom z "Milczenia owiec" na sprzedaż

materiały
Jeden z najbardziej znanych i "strasznych" filmowych domów został wystawiony na sprzedaż za 298500 dolarów, czyli około 1,14 mln złotych.

Budynek, który zagrał w 1991 roku dom szalonego seryjnego mordercy Buffalo Billa, znajduje się w miasteczku Perryopolis - zaledwie godzinę jazdy samochodem z Pittsburga. Od czasów kręcenia słynnego "Milczenia owiec" niewiele się z zewnątrz zmienił, poza tym, że z ogrodu przed domem wycięto kilka starych krzaków.

Dom powstał w 1910 roku i ma trzy kondygnacje i pięć sypialni, ale tylko jedna łazienkę. Jest nowoczesna kuchnia i duży salon, jadalnia oraz gabinet oraz ogromne pomieszczenie na poddaszu, które można zaadaptować. W domu zachowano oryginalny wystrój z początku XX wieku - w tym drewniane podłogi, stolarkę okienna, oryginalne lampy i żyrandole, framugi drzwi, kominki a nawet tapety. Dom ma także duży zadaszony taras, balkon na piętrze a w ogrodzie przed domem znajduje się niewielki ogród różany oraz fontanna.

Cała działka, na której stoi dom ma ponad 7 tys. metrów kwadratowych i jest położona nad rzeką Youghiogheny. W zadbanym ogrodzie znajduje się duży basen oraz budynek gospodarczy a także garaż na trzy samochody.

Agencja zajmująca się sprzedażą domu zachwala go jako fantastyczne miejsce zarówno do zamieszkania jaki i na cele komercyjne, na przykład jako dom na wynajem w systemie Airbnb.

Dom już raz został wystawiony na sprzedaż. W 2016 roku ówcześni właściciele chcieli go sprzedać za 300 tys. dolarów, ale po dłuższym czasie w ofercie agencji nieruchomości cenę obniżono do 250 tysięcy aż w końcu posiadłość została sprzedana latem 2016 roku za 150 tysięcy dolarów. Obecny właściciel postanowił pozbyć się domu, ponieważ zamierza na emeryturze przenieść się w „cieplejsze miejsce".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA