Za granicą

Dom Ojca Chrzestnego na sprzedaż

Sotheby's
Fleur Du Lac to nie tylko piękna posiadłość nad jeziorem Tahoe, ale także jedna z najsłynniejszych rezydencji mafijnych w historii kina.

To właśnie tam mieszkał mafijny boss Don Michael Corleone. Tam kazał zamordować swojego własnego brata, zdrajcę Fredo.

Teraz jeden z domów na terenie posiadłość Fleur Du Lac jest do kupienia za 3,747 mln dolarów czyli prawie 13 mln złotych.

Wystawiony na sprzedaż dom to cześć ogromnej posiadłości zbudowanej dla przedsiębiorcy i milionera Henry'ego Kaisera w 1938 roku, która ma powierzchnię około 6 hektarów. Stoją tam dwa duże domy i 22 mniejsze tzw. chateau czyli domy dla gości. Wszystkie z widokiem na jezioro.

Posiadłość była domem wakacyjnym dla Kaisera, jego rodziny oraz licznych partnerów biznesowych. Kaiser - syn niemieckich imigrantów - był jednych z podwykonawców tamy Hoovera, a także właścicielem, stoczni i deweloperem.

Henry Kaiser sprzedał ogromną posiadłość w latach 60. XX wieku. W latach 70. na terenie Fleur Du Lac kręcono wiele scen z drugiej części filmu "Ojciec Chrzestny" Francisa Forda Coppoli.

Teraz na sprzedaż jest jeden z okazałych domów na terenie posiadłości - tzw. Rezydencja 13 o powierzchni około 343 metrów kwadratowych z trzema sypialniami, czterema łazienkami, dużą kuchnią, jadalnią oraz obszernym salonem z kominkiem a także biblioteką.

Z dużych okien domu rozciąga się przepiękny widok na jezioro Tahoe a także góry Sierra Nevada.

Nowy właściciel domu będzie mógł korzystać z infrastruktury posiadłości: dwóch kortów tenisowych, całorocznego spa, basenu na dworze, siłowni oraz przystani, a także specjalnej obsługi.

Źródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL