Za granicą

Boskie mieszkanie w dawnym kościele

surreyestates.com
Przez 154 lata kościół w Shalford w hrabstwie Surrey służył jako duchowe centrum miejscowości. Od kilku lat jest przytulnym domem rodzinnym.

Teraz dawny kościół Metodystów został wystawiony na sprzedaż. Właściciel chce za niego 1,35 mln funtów czyli ponad 6,3 mln złotych.

Z zewnątrz budynek nadal wygląda jak kościół - czerwona cegła i witraże w oknach, a w środku nowoczesne wnętrza, łaźnia turecka, szklane schody i ogrzewanie podłogowe oraz nowoczesny centralny system odkurzania.

Dom, który przeszedł gruntowny remont kilka lat temu, na niemal 230 metrach kwadratowych ma cztery sypialnie, dużą kuchnię z jadalnią oraz przestronny salon. W domu jest też obszerna garderoba.

Sypialnie znajdują się na parterze domu - podobnie jak łaźnia i garderoba. Na parterze jest tez niewielka kuchnia. Salon i główna kuchnia z jadalnią są na pietrze. Jest tam też niewielka toaleta.

Dom otoczony jest kamiennym murem i ma prywatny, niewielki ogród. Niestety nie ma garażu, ale dysponuje miejscem parkingowym "na ulicy".

Obok domu znajduje się kaplica, która nie jest w ofercie, ale jak podkreśla agencja zajmująca się transakcją, przy "odpowiedniej ofercie" także ona może być na sprzedaż.

Źródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL