fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wywiady

Biznesowy partner rock ‘n’ rolla

materiały prasowe
Chcemy kontynuować bardzo rozpoznawalny w Polsce i Europie Festiwal Legend Rocka, zwiększać liczbę gatunków zwierząt mieszkających w naszym zoo oraz wybudować nowe atrakcje dla dzieci i dorosłych – mówi Mirosław Wawrowski, dyrektor zarządzający, Dolina Charlotty Resort & SPA.

Materiał powstał we współpracy z Alior Bankiem.

Skąd wziął się pomysł na Dolinę Charlotty?

Nazwa Charlottental jest nazwą autentyczną, która została znaleziona w kronikach parafialnych. W tym miejscu funkcjonował młyn, który mielił zboże dla Słupska i Ustki przez 800 lat, dlatego tak mocno w chwili obecnej wykorzystujemy atut wody (jeziorka, kanały wodne). Dolina została odkryta przez mieszkańców Słupska już w XIX i na początku XX w. ze względu na swoje walory krajobrazowo-przyrodnicze (posiadamy dokumentację fotograficzną). Działał tutaj wówczas Guest House oraz strzelnica i rodziny przyjeżdżały na niedzielny wypoczynek.

W Dolinie Charlotty gościła plejada gwiazd rocka największego formatu. Kogo szczególnie wspominacie?

Oczywiście na pierwszym miejscu jest gość honorowy – Carlos Santana, który trzykrotnie występował w naszym amfiteatrze i nazwał Dolinę Charlotty „swoim nowym domem". Każda z gwiazd pozostawiła bardzo miłe wspomnienia swoich koncertów. Szczególnie wspominamy Boba Dylana, Roberta Planta, ZZ Top, Alice'a Coopera, Billy'ego Idola, Deep Purple, Patti Smith, Bryana Ferry'ego, Mike and The Mechanics, Europe, White Snake i The Doors.

Potem projekt zaczął się coraz bardziej rozwijać, powstał cały kompleks wypoczynkowy...

Oprócz Festiwalu Legend Rocka Dolina Charlotty jest rozpoznawalna ze względu na malowniczo położony hotel ze stylowym Spa Bali Hai, opartym na rytuałach balijskich. Poza tym oferujemy naszym gościom Zoo z Wodnym Safari oraz Fokarium. Dysponujemy również stadniną koni i domami na drzewach. Dla amatorów wędkarstwa funkcjonują dobrze zarybione zbiorniki, a dla smakoszy restauracja na wodzie Gościniec. Kompleks wielokrotnie zdobywał i zdobywa najważniejsze nagrody w hotelarstwie. Właśnie niedawno zdobyliśmy pierwsze miejsce w prestiżowym konkursie Spa Prestige Awards w kategorii Najlepsze Family Spa i Baby Spa 2019.

Jakie są dalsze plany rozwoju działalności Doliny Charlotty?

Chcemy kontynuować bardzo rozpoznawalny w Polsce i Europie Festiwal Legend Rocka, zwiększać ilość gatunków zwierząt mieszkających w naszym zoo, wybudować nowe atrakcje dla dzieci i dorosłych. W przyszłym roku mamy w planach zrobienie pierwszego Festiwalu Ekologicznego, gdzie będą mogli ekolodzy i firmy z nimi związane proponować wszelkie rozwiązania ekologiczne z zakresu budownictwa, żywienia i permakultury. Będziemy chcieli także u siebie w obiektach zastosować rozwiązania pomagające w ochronie środowiska.

Duże inwestycje wymagają finansowania, które najczęściej pochodzi od banków. W państwa przypadku też tak było. Jak rozpoczęła się państwa współpraca z Alior Bankiem?

Kontakt z Alior Bankiem nawiązaliśmy cztery lata temu. Ofertę złożył nam dyrektor obecnego Centrum Korporacyjnego w Gdańsku. Po prawie dwuletnich negocjacjach Alior Bank został naszym partnerem w biznesie. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy. Alior Bank rozumie nasze potrzeby i stara się dostosowywać rozwiązania do naszych oczekiwań.

Co w ofercie Alior Banku i w kontaktach z bankiem jest dla państwa szczególnie ważne?

Bardzo cenimy sobie relację z naszym doradcą. Możemy zawsze liczyć na jego pomoc i profesjonalne wsparcie. Bank zaoferował nam również specjalistyczne rozwiązania, które ułatwiają nam prowadzenie finansów i wspierają rozwój firmy. Z zadowoleniem korzystamy z systemu bankowości elektronicznej BusinessPro, produktów bankowości transakcyjnej i produktów skarbowych.

Szybką i bezpieczną wymianę walut w oparciu o kursy w czasie rzeczywistym zapewnia nam platforma walutowa Alior Banku eFX Trader. Alior Bank udostępnia nam również produkty zabezpieczające przed ryzykiem niekorzystnych zmian stóp procentowych i kursów walutowych. W ramach przyznanego limitu skarbowego możemy ograniczyć wpływ zmian stóp procentowych na naszą działalność. Alior Bank to dobry i wiarygodny partner w biznesie i wierzę, że wspólnie zrealizujemy jeszcze wiele projektów.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA