Wzmocnimy polskie fabryki broni

O konieczności rozpędzenia polskiej zbrojeniówki i potrzebie odtworzenia cywilnej produkcji, aby stabilizować fabryki broni – mówi Arkadiusz Siwko, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej w rozmowie ze Zbigniewem Lentowiczem i Marcinem Piaseckim.

Publikacja: 19.01.2016 20:00

Wzmocnimy polskie fabryki broni

Foto: Fotorzepa, Michał Walczak

Rz: Czy zarząd Polskiej Grupy Zbrojeniowej uporał się już z audytem holdingu skupiającego państwowe spółki zbrojeniowe?

Tak naprawdę trudno powiedzieć, czy jesteśmy holdingiem. Na pewno Polska Grupa Zbrojeniowa, która zatrudnia ponad 17 tys. osób i integruje przemysł sektora zbrojeniowego, musi wypracować adekwatną do swej wielkości, ale też i zależności pomiędzy poszczególnymi zakładami przemysłowymi, strukturę. Po miesiącu pełnienia funkcji prezesa na pewno mogę powiedzieć, że przez ostatnie dwa lata udało się jedynie zbudować zręby tej firmy. Audyt? Finalizujemy nasz wewnętrzny przegląd dokumentów. Trzeba przecież wiedzieć z pierwszej ręki, jakim dorobkiem i potencjałem dysponujemy. Zarządowi powierzono grupę przemysłową, której znaczenie jest, szczególnie obecnie, nie do przecenienia. Integrujemy wszystkie kluczowe polskie zakłady sektora zbrojeniowego. Informacje uzyskane z audytu posłużą do planowanej nowej organizacji firmy. Bowiem cele, jakie sobie stawiamy, są o wiele bardziej przekrojowe niż to, co dotychczas udało się zbudować w PGZ.

Pozostało 88% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Opinie Ekonomiczne
Witold M. Orłowski: Gospodarka wciąż w strefie cienia
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Opinie Ekonomiczne
Piotr Skwirowski: Nie czarne, ale już ciemne chmury nad kredytobiorcami
Ekonomia
Marek Ratajczak: Czy trzeba umoralnić człowieka ekonomicznego
Opinie Ekonomiczne
Krzysztof Adam Kowalczyk: Klęska władz monetarnych
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Opinie Ekonomiczne
Andrzej Sławiński: Przepis na stagnację