#RZECZoBIZNESIE: Dariusz Węglicki: Złota 44 i Pereca 11 specjalnie nie ucierpiały na pandemii

Byliśmy otwarci na współpracę z naszymi najemcami. Jeżeli ktokolwiek miał problemy, siadaliśmy do stołu i je rozwiązywaliśmy - mówi Dariusz Węglicki, dyrektor zarządzający Catella Polska, gość programu Michała Niewiadomskiego.

Aktualizacja: 25.09.2020 15:35 Publikacja: 25.09.2020 15:20

#RZECZoBIZNESIE: Dariusz Węglicki: Złota 44 i Pereca 11 specjalnie nie ucierpiały na pandemii

Foto: tv.rp.pl

Pandemia nie zaszkodziła Catelli w działaniach na rynku nieruchomości.

Reklama
Reklama

- Mimo pandemii, jako Catella jesteśmy zadowoleni z operacji i 3 obiektów, które mamy w Polsce. Mamy apartamenty w budynku Złota 44. Udało nam się utrzymać poziom najmu sprzed pandemii. Podobnie sytuacja ma się z Pereca 11. Tam poziom najmu spadł o kilka procent, ale we wrześniu najemcy wracają, a rynek się ożywia. Trzeci projekt mamy w Krakowie. To dom studencki i 2 budynki mieszkaniowe. Mieszkania są zajęte w 93 proc., a zaczęliśmy wynajmować w marcu. Okres pandemii nam służy, bo mamy dobry produkt. Ze 139 pokojów w domi studenckim mamy wynajętych 120. Zaskoczyło nas, że poszło to tak dobrze - mówił Węglicki.

Podkreślił, że projekty Catelli specjalnie nie ucierpiały. - Może dlatego, że byliśmy otwarci na współpracę z naszymi najemcami. Jeżeli ktokolwiek miał problemy, siadaliśmy do stołu i je rozwiązywaliśmy. Np. dając rabaty, które pomogły przetrwać najcięższy czas – tłumaczył gość.

Przyznał, że rynek wynajmu premium to różni klienci. - Z jednej strony to obcokrajowcy, którzy pracują w Polsce. Udział tego typu klientów jest na poziomie 45-50 proc. Pozostali to zamożni Polacy, albo relatywnie młodzi (30-40 lat), którzy zarobili pierwsze spore pieniądze - wyliczał Węglicki.

Reklama
Reklama

Gość przewiduje, że dom studencki w Krakowie osiągnie 95 proc. obłożenia. - Znajduje się on 5 min. piechotą od Uniwersytetu Ekonomicznego, 15 min. od rynku. Patrzymy na domy studenckie w innych miastach, np. Gdańsk, Warszawę, Wrocław. Ten rynek się zmienił. Uczelnie zdecydowały, że pierwszy rok to studia stacjonarne, później często jest styl mieszany (studenci muszą być 1-2 dni na zajęciach). Jest niezwykły niedobór miejsc noclegowych dla studentów. Na prawie 1,3 mln studentów jest ponad 100 tys. miejsc noclegowych. Luksusowe domy studenckie mają problemy, żeby osiągnąć nasze poziomy najmu. My plasujemy się pośrodku, mamy racjonalny produkt, nie za duży, z podstawowymi serwisami zewnętrznymi za racjonalną cenę, większość jedynek. W tym upatruję sukces tego projektu – mówił dyrektor zarządzający Catella.

Nieruchomości
Tyle płacimy za mieszkania z drugiej ręki. Nie ma spektakularnych przecen
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Nieruchomości
BGK wspiera kredytem rzymską inwestycję polskiej hotelarskiej Grupy Molo
Nieruchomości
Indeks nastrojów. Deweloperzy mówią o podwyżkach cen mieszkań
Nieruchomości
Nieruchomości komercyjne na radarach polskich inwestorów. Jaki mają potencjał?
Nieruchomości
OVAL Sky, czyli inwestycja w potencjał Warszawy. Projekt Grupy Dekpol na Woli
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama