fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Tomasz Siemoniak: Andrzej Duda w skórze owcy. Będzie nadal delegatem PiS

Fotorzepa, Jakub Czermiński
- Źródłem sukcesu jest wielka rządowa machina puszczona w ruch. Premier rozdawał czeki samorządom, zaprzęgnięte do kampanii były media rządowe - ocenił wynik sondaży wskazujący na zwycięstwo Andrzeja Dudy, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak.

Najnowsze badanie late poll przeprowadzone przez Ipsos wskazuje, że wybory prezydenckie wygrał urzędujący prezydent, Andrzej Duda. Na godzinę 8 rano zapowiedziano konferencję PKW, na której prawdopodobnie zostanie ogłoszony oficjalny wynik wyborów.

- Szanując prawdopodobną wygraną Andrzeja Dudy uważam, że to ogromny osobisty sukces Rafała Trzaskowskiego - ocenił w rozmowie z Radiem ZET Tomasz Siemoniak. - Taki wynik, przy niesłychanie trudnej kampanii, wszedł bardzo późno, to jest to ogromny sukces - dodał.

Wiceprzewodniczący PO skomentował niedzielne zaproszenie Rafała Trzaskowskiego do Pałacu Prezydenckiego. - To nie było poważne zaproszenie. To była taka gra obliczona na efekt, żeby wyciszyć emocje. Wystąpienie wczoraj to był zupełnie inny prezydent niż poznaliśmy go przez ostatnich 5 lat - powiedział Siemoniak.

- Wynik Trzaskowskiego, opozycji, nie daje mandatu partii rządzącej do „przykręcania śruby”. To nie są Węgry czy Turcja - mówił.

Zdaniem Siemoniaka po wyborach Rafał Trzaskowski wyrasta na lidera opozycji. - Ma ogromną siłę, żeby prowadzić opozycję do obrony wartości, które podzielamy i być redutą oporu wobec złych pomysłów - powiedział.

Siemoniak oczekuje, że Andrzej Duda zasypie podziały, które panują w Polsce. - Przez 5 lat nie zasypywał, a wykopywał - mówił.

Źródło: Radio ZET
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA