fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Bielan: 500+ na wakacje to nie będzie gotówka

Fotorzepa, Jakub Czermiński
- Beneficjentem programu 500+ na wakacje będzie polska branża turystyczna, bo te środki to nie będzie gotówka - zapowiedział rzecznik sztabu prezydenta Andrzeja Dudy, Adam Bielan.

Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania wyborczego w Stalowej Woli zapowiedział, że rodziny otrzymają bon turystyczny w wysokości 500 złotych na każde dziecko. Bon ten może zostać wprowadzony na nadchodzące wakacje.

Duda podkreślił, że bon ma być wykorzystany na potrzeby wypoczynku: wyjazdów turystycznych, kolonii czy wczasów. Szczegóły tego wsparcia mają zostać przedstawione w najbliższych dniach.

O projekcie mówił w radiowej Jedynce szef sztabu prezydenta Adam Bielan. - Szczegóły zostaną ujawnione w tym tygodniu. Chcemy, żeby program wszedł w życie jeszcze w te wakacje - zapowiedział.

- Wszystkie osoby posiadające dzieci będą mogły z tego bonu skorzystać. Oczywiście beneficjentem tego programu będzie również polska branża turystyczna, bo te środki to nie będzie gotówka - dodał.

Bielan komentował również kampanię rywala Andrzeja Dudy, Rafała Trzaskowskiego. - To, co mówi w ostatnich latach Trzaskowski nie ma najmniejszego sensu. Krytykuje wielkie programy społeczne wprowadzone przez rząd, bo mówi, że te pieniądze należałoby inwestować. Kiedy przedstawiamy projekty inwestycyjne, również to krytykuje - ocenił.

- Centralny Port Komunikacyjny to nie jest tylko wielkie interkontynentalne lotnisko, które jest potrzebne, ale to również 1800 km linii kolejowych - mówił.

- CPK jest absolutnie zbieżny także z polityką Unii Europejskiej - dodał.

Źródło: Jedynka
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA