fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Duda obiecuje 500 złotych na wakacje dla każdego dziecka

Fotorzepa, Jakub Czermiński
Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania wyborczego w Stalowej Woli zapowiedział, że rodziny otrzymają bon turystyczny w wysokości 500 złotych na każde dziecko. Bon ten może zostać wprowadzony na nadchodzące wakacje.

Andrzej Duda podkreślił, że bon ma być wykorzystany na potrzeby wypoczynku: wyjazdów turystycznych, kolonii czy wczasów. Szczegóły tego wsparcia mają zostać przedstawione w najbliższych dniach.

"Jesteśmy z tym już prawie gotowi i mam nadzieję, że skorzystanie z tego już w te wakacje przez rodziny, dzieci, młodzież będzie możliwe, że te pieniądze ułatwią życie rodzinom i, że trafią do polskiej branży turystycznej w trudnych dla niej czasach kryzysowych" - powiedział prezydent.

Czytaj także: Andrzej Duda ogłasza oficjalnie bon turystyczny 500 złotych na dziecko

Duda zapowiedział, że plan na najbliższe lata, to plan wielkich inwestycji strategicznych, takich jak Centralny Port Komunikacyjny, czy przekop Mierzei Wiślanej. Przekop określił jako szansę dla lokalnych mieszkańców, która umożliwi także marynarce wojennej swobodny wpływ na tereny Zalewu Wiślanego. "To kolejny element budowania naszej suwerenności" - powiedział prezydent.

Mówiąc o kryzysie gospodarczym Duda podkreślił, że rząd wpłacił "miliardy złotych na ratowanie miejsc pracy" w ramach tarczy antykryzysowej. "Te pieniądze są cały czas wydawane" - podkreślił. Stwierdził, że dziennie państwo wydaje miliard złotych na wsparcie dla firm, po to by przedsiębiorcy "wytrzymali i wrócili na drogę rozwoju".

"Przez lata cierpieliśmy na tym, że młodzi wyjeżdżali za granicę. Wyjeżdżali, bo musieli, bo nie było pracy, bo głód zaglądał w oczy rodzinom. Nie było szans znaleźć pracy w ogóle. To się zmieniło na przestrzeni ostatnich lat" - mówił prezydent, wyrażając nadzieję na zbudowanie Polski dobrobytu.

Duda mówił także o europejskim planie wsparcia gospodarczego, którego Polska będzie jednym z największych beneficjentów. "To są pieniądze na inwestycje, które mają wyprowadzić Europę z kryzysu gospodarczego. Ktoś, kto mówi dzisiaj, że chce w Polsce ograniczać inwestycje, jest przeciwko planom UE" – dodał.

Prezydent przypomniał, że skorzystał z prawa łaski wobec Jana Śpiewaka, bo chciał pokazać "wszystkim ludziom odważnym, młodym, ludziom dobrej woli, żeby się nie cofali i żeby się nie bali, kiedy walczą w dobrej sprawie".

Andrzej Duda zapewniał też, że jeśli nadal będzie prezydentem, Polska będzie krajem "odważnym i ambitnym", a "nic co otrzymała polska rodzina i co zostało zbudowane, nie będzie odebrane".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA