fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory parlamentarne 2019

Mateusz Morawiecki: Dla młodych wakacje podatkowe do 26. roku życia

Fotorzepa, Michał Kolanko
- Często mówi się, że młodzi są przyszłością narodu, ale chcemy też by byli teraźniejszością. By tu i teraz mieli dla siebie dobre miejsce dla życia w Polsce. By nie radzić młodym wyjazd na stałe czy kredyt, bo to nie tędy droga - mówił po spotkaniu z młodymi ludźmi w Sochaczewie premier Mateusz Morawiecki.
To pierwszy punkt objazdu Mazowsze. W każdym z nich premier ma rozmawiać o jednej z propozycji z zaprezentowanej w lutym piątki PiS. Sztabowcy PiS w ten sposób chcą pokazać na starcie nowego etapu kampanii wiarygodność obozu rządzącego w realizacji obietnic.
 

- Chcemy by młodzi ludzie mieli lżej. To wielkie cywilizacyjne wyzwanie dla Polski, zatrzymanie młodych ludzi i przyciągnięcie tych którzy wyjechali. Obiecujemy młodym wakacje podatkowe do 26. roku życia. Pracujemy też nad coraz lepszymi warunkami, który chcą podjemować pracę u pracodawców lub chcą podejmować pracę u różnych pracodawców - zapowiedział Morawiecki. - Ludzie zaczynający na rynku pracy, zarabiający najmniej powinni płacić niższe podatki, w tym przypadku zerowe. A najlepiej zarabiający powinni płacić najwięcej - powiedział szef rządu. - Chcemy przede wszystkim żeby młodzi ludzie zostawali w kraju, w miejscu gdzie są, żeby łatwiej im było znaleźć prace. Żeby mogli tę pracę szybciej podjąć, jeszcze w czasie studiów. Rozmawiałem przed chwilą o tym z młodzieżą, jakie są problemy jeszcze będąc na studiach czy po szkole średniej, żeby włączyć młodych na rynek pracy - dodał Morawiecki. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA